16:19 25.11.2023

Санкції мають поширюватися на зерно з окупованих територій - президент Латвії та прем'єр Литви

2 хв читати
Санкції мають поширюватися на зерно з окупованих територій - президент Латвії та прем'єр Литви

Зерно та інша продукція з окупованих Росією українських територій мають бути предметом санкцій, заявив президент Латвії Едгарс Рінкевичс на пресконференції в Києві в суботу.

"Продукти харчування, медичні продукти не внесено до санкційного пакета. Але я думаю, що питання зерна або інших продуктів харчування, які походять з окупованих територій України, все одно слід врахувати в санкційному механізмі", - сказав він.

Рінкевичс нагадав, що не менш важливо координувати реалізацію ухвалених ЄС 11 санкційних пакетів, перевіряючи походження тих чи інших товарів і узгоджуючи ці дії з санкціями інших країн. На його думку, в напрямі перевірки походження продукції необхідно і далі працювати.

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте додала, що російська пропаганда намагається перешкоджати запровадженню санкцій до аграрної продукції з окупованих територій під виглядом необхідності постачання країнам, які потребують продовольства.

Вона зазначила, що проблема забезпечення продовольством справді зросла, але через розв'язану Росією війну. Водночас, наголосила глава литовського уряду, принциповим є питання, щоб Росія не отримувала переваги від вторгнення.

"Щоб Путін не мав можливості отримати вигоду від того, що він вкрав... Саме тому необхідно посилити відповідні механізми контролю", - заявила Шимоніте.

За її словами, за допомогою митних, прикордонних та інших служб необхідно ліквідувати такі прогалини в дотриманні санкцій, особливо з використанням сусідніх із Росією країн та їх торгівлею продукцією подвійного призначення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд Нідерландів повідомив про швидке укладення угоди з Україною про безпеку

Зеленський провів у Львові зустріч із делегацією сенаторів США

Спільна заява керівництва ЄС: Європейський Союз і далі підтримуватиме Україну

ВР визнала право інгуського народу на створення незалежної національної держави

Усі партнери України мають узяти на себе безпекові зобов'язання - Фредеріксен

Україна та Данія проведуть форум оборонних індустрій – Зеленський

Єврокомісія має намір розблокувати Польщі EUR137 млрд із фондів ЄС

ВР підтримала в цілому законопроєкт про лобізм

Фон дер Ляєн про ситуацію на українсько-польському кордоні: Ми маємо зосередитися на відновленні експортного потенціалу України, знімаючи навантаження із сухопутних кордонів

Орбан - шведському прем'єру: Уже в понеділок парламент ратифікує протокол про приєднання Швеції до НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА