Інтерфакс-Україна
20:35 18.02.2023

Систематичної допомоги Китаю Росії в обході санкцій немає

2 хв читати
Систематичної допомоги Китаю Росії в обході санкцій немає

Позиція США залишається незмінною: Китай не повинен постачати Росії озброєння та техніку, допомагати обходити санкції, і Вашингтон уважно відстежує це питання, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

"Наскільки ми знаємо, систематичної допомоги в обході санкцій немає, але ми уважно стежимо", - сказав він на Мюнхенській безпековій конференції в суботу.

Водночас, Блінкен констатував, що Китай продовжує поширювати російський наратив, зокрема в ООН.

Держсекретар США та глава МЗС Німеччини Анналена Бербок наголосили, що стосовно війни Росії проти України не можна зберігати нейтралітет.

"Коли ви бачите агресора та жертву, нейтралітет неможливий, тому що ви мимоволі вибираєте бік агресора", - пояснила Бербок.

Вона зазначила, що наступного тижня відбудеться засідання Генасамблеї та Ради безпеки ООН, на якому Китай надасть пропозиції щодо миру. "Але виникає питання, а що це за мир", – наголосила міністр. За її словами, якщо це буде заклик припинити постачання озброєння та іншу підтримку України, це призведе до того, що Україна перестане існувати як незалежна держава.

Держсекретар США зазначив, що запропонований деякими варіант угоди про припинення вогню загрожує тим, що президент Росії Володимир Путін просто використає заморожений конфлікт і час для переозброєння армії, щоб знову напасти на Україну.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що немає сенсу говорити про план Китаю, не ознайомившись із ним.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Прем'єр Канади проведе телефонні переговори з Трампом у найближчі два дні

Європа єдина у невизнанні окупованих територій України російськими, від США натомість надходять сигнали про компроміси – Зеленський

Участь Європи за столом перемовин щодо закінчення війни безальтернативна, Європу будуть представляти Франція і Британія – Зеленський

Стармер: будь-які сили, що можуть бути розгорнуті в Україні, спиратимуться на потужність української армії за допомогою "сил, призначених для стримування"

Зеленський: умови щодо угоди з США про корисні копалини постійно змінюються

Стармер застерігає Росію від "ігор" щодо припинення вогню та мирних переговорів в Україні

Нардеп Федина в Раді закликала припинити знущання з бойового офіцера Лапіна, якого утримують у СІЗО

КМІС: 77% українців негативно ставляться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я

КМІС: Рівень довіри до Зеленського станом на другу половину березня становить 69%

Климпуш-Цинцадзе про переговори в Ер-Ріяді: Такий вигляд, що США готові опрацьовувати забаганки Кремля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА