Інтерфакс-Україна
20:54 17.02.2023

Україна сподівається на розмову Зеленського з лідером КНР Сі Цзіньпіном – Кулеба

1 хв читати
Україна сподівається на розмову Зеленського з лідером КНР Сі Цзіньпіном – Кулеба

Можливість проведення розмови президента України Володимира Зеленського з головою КНР Сі Цзіньпіном буде одним із питань, яке обговорюватиме міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба з керівником Офісу закордонних справ ЦК КП Китаю Ван І на полях Мюнхенської конференції з безпеки 18 лютого.

"Ми дуже хочемо, щоб відбулася розмова президента Зеленського з Сі Цзіньпіном. Будемо про це з ним також завтра говорити", - повідомив Кулеба на брифінгу журналістам, відповідаючи на питання про майбутню зустріч із Ван І.

За словами міністра, принцип територіальної цілісності держави є фундаментальним інтересом Китаю на міжнародній арені.

"І, власне, необхідність дотримання та захисту цього принципу є найбільшою спонукальною силою для Китаю – більшою, ніж аргументи якісь інші України, США чи інші. Тому сподіваюся на відверту розмову", – зазначив очільник МЗС.

Він уточнив, що ще ніколи не зустрічався з представниками Центрального комітету Китаю, хоч Ван І знає як міністра закордонних справ і саме з ним від початку війни підтримував контакти.

Кулеба також повідомив, що вже є кандидат на посаду посла України в Китаї, але "процедуру ще не запущено". Міністр не уточнив, про кого йдеться.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада ЄС тимчасово заборонила передачу іммобілізованих активів ЦБР

МЗС Туреччини: Наголошуємо на важливості припинення атак, спрямованих проти портової інфраструктури сторін

Суд долучив до матеріалів справи про санкції проти Порошенка рішення ЄСПЛ про захист прав підсанкційних осіб

Суд долучив до матеріалів справи про санкції проти Порошенка рішення ЄСПЛ про захист прав підсанкційних осіб

Україна готова буде провести вибори при рішенні питань безпеки, фінансування та реалізації виборчого права – Подоляк

Стратегія нацбезпеки США націлена на економпартнерство та процвітання для досягнення миру та майбутнього України – посол

Питання проведення виборів потребує серйозного обговорення за участі всіх гілок влади – перший віцеспікер Ради Корнієнко

Розмови про вибори можливі лише після припинення вогню, заявляють в партії "Удар"

Україна підготує відповіді щодо політичних та юридичних викликів виборів під час воєнного стану

Поспіх із виборами може поставити під сумнів їх легітимність - нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА