Інтерфакс-Україна
19:48 03.09.2018

Незмінність зовнішньополітичного курсу України має бути закріплена в Конституції, меморандуми - неприйнятний формат

2 хв читати
Незмінність зовнішньополітичного курсу України має бути закріплена в Конституції, меморандуми - неприйнятний формат

Незмінність зовнішньополітичного курсу України має ґрунтуватися на внесенні змін до Конституції країни, а будь-які інші формати, які не передбачають юридичних зобов'язань сторін - неефективні, заявляє президент України Петро Порошенко.

"Дуже просив би, щоб ці проекти (змін до Конституції - ІФ) якомога швидше було розглянуто, включено до порядку денного та направлено до Конституційного суду, щоб зробити ті зміни, які відбулися після Революції гідності були незмінні, і не допустити реванш. Хочу окремо наголосити, що будь-який інший формат документа, який не має юридичних зобов'язань насправді є, м'яко кажучи, неефективним", - сказав він на зустрічі з главами фракцій і керівництвом парламенту в понеділок увечері в Києві.

"Мене взагалі після відповідних подій із російською агресією слово "меморандум", включаючи Будапештський, трохи дратує", - повідомив глава держави.

За словами П.Порошенка, зміни буде внесено до преамбули, трьох статей та перехідних положень Основного закону України.

"У перехідних положеннях ми чітко фіксуємо позицію, що ми вилучаємо норму, на підставі якої в Україні перебував Чорноморський флот (РФ - ІФ). Конституційних підстав для цього після ухвалення цих конституційних змін не буде", - сказав президент.

При цьому він зазначив, що в преамбулі зафіксують "цивілізаційний вибір" України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

За його словами, в трьох статтях Основного закону закріплять, що Верховна Рада, президент і Кабінет Міністрів України підтримуватимуть і реалізуватимуть євроатлантичний курс України.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА