Інтерфакс-Україна
11:35 21.08.2018

Україна працює над отриманням від США катерів берегової охорони - посол Чалий

2 хв читати
Україна працює над отриманням від США катерів берегової охорони - посол Чалий

Україна має намір отримати у США катери берегової охорони типу Island для використання їх у Чорному морі, заявляє посол України в США Валерій Чалий.

"Ми працюємо над тим, щоб отримати від Сполучених Штатів катери класу Island, які посилять наші можливості в Чорноморському басейні", - сказав В.Чалий на прес-конференції у вівторок у Києві.

За його словами, цей процес не завершено, "але ми працюємо над цим". "Наразі експертні групи працюють над підготовкою відповідної угоди про передання таких катерів, і я сподіваюся, що ми завершимо успішно цей процес - ми отримаємо посилення", - додав посол.

"Ви бачите, яка ситуація складна: Росія нарощує свій тиск, і нам потрібно терміново і свої виробляти, і отримувати додаткові можливості... Але, крім того, це пілотний проект для того, щоб упровадити схему прямих поставок, прямих закупівель, тому що все, що ми отримуємо на сьогодні від США, йде як допомога військово-технічна з одного боку, з іншого - комерційні проекти. Якщо ми зробимо такий проект, тоді ми зможемо закуповувати сучасніше озброєння у Сполучених Штатів. Тобто, це абсолютно новий рівень, якого не було ніколи і який США застосовують тільки зі своїми союзниками. Тому я вважаю, що ми тут на правильному шляху", - розповів В.Чалий.

Як повідомлялося, в командуванні Військово-морських сил Збройних сил України у квітні цього року повідомили про завершення опрацювання контракту на отримання двох патрульних катерів типу Island від уряду США і початок його міжвідомчого узгодження.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА