11:33 14.01.2015

ЄБРР збільшив обсяг інвестицій в Україну більш ніж на 46% у 2014 році

2 хв читати
ЄБРР збільшив обсяг інвестицій в Україну більш ніж на 46% у 2014 році

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) у 2014 році збільшив обсяг інвестицій в Україну більш ніж на 46% - до понад EUR1,2 млрд.

"У відповідь на складні макроекономічні умови та геополітичну ситуацію в Україні у 2014 році ЄБРР збільшив обсяг інвестицій до більш ніж EUR1,2 млрд у рамках 36 проектів у державному та приватному секторах, підкріплюючи ці інвестиції технічною допомогою і широким політичним діалогом", - йдеться в прес-релізі київського офісу банку у вівторок.

Як зазначено в повідомленні, інвестиції ЄБРР в Україну минулого року є найбільшим річним обсяг фінансування за всю історію діяльності банку в Україні з 1993 року.

Згідно з прес-релізом, ЄБРР минулого року спрямував, зокрема, понад EUR300 млн у фінансовий сектор, здебільшого на підтримку фінансування торговельних операцій, а також в інфраструктурну галузь, зокрема на проекти реконструкції доріг, комунальних підприємств і морської портової інфраструктури. У секторі агробізнесу наявні та нові клієнти отримали фінансування банку в обсязі понад EUR250 млн. Крім того, майже EUR160 млн банк виділив на різні проекти в енергетиці.

ЄБРР також розпочав реалізацію спеціальної програми підтримки наявних клієнтів обсягом EUR150 млн, яка допоможе їм задовольнити потреби в ліквідності та оборотному капіталі, а також подолати складнощі та обмеження, спричинені фінансовою кризою та зниженням доступності зовнішнього фінансування.

Керівники ЄБРР також затвердили здійснення банком додаткового внеску у розмірі EUR350 млн для завершення будівництва нового безпечного конфайнмента над Чорнобильською АЕС. Акціонери ЄБРР також створили мультидонорський рахунок стабілізації та сталого розвитку для надання Україні допомоги в реформуванні економіки, поліпшенні бізнес-клімату та поверненні до шляху сталого зростання.

Як повідомлялося, ЄБРР у 2013 році скоротив вкладення в Україну на 12,2% - до EUR820 млн.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 1 січня 2015 року сукупний обсяг виділеного ЄБРР фінансування в Україні становив EUR10,4 млрд у рамках 344 проектів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА