Інтерфакс-Україна
14:03 13.02.2013

Київ розраховує на активну позицію Енергетичного співтовариства для досягнення балансу інтересів України, Росії та ЄС - заява МЗС

2 хв читати

Україна підтверджує свою відданість тезам Енергетичного співтовариства і розраховує на його активну позицію в питанні досягнення балансу інтересів між Україною, Росією, ЄС в енергетичній сфері, заявляють у Міністерстві закордонних справ України.

"Україна підтверджує свою відданість принципам Енергетичного співтовариства і розраховує на його активну позицію в питаннях консолідації зусиль з метою вироблення чітких, прозорих і справедливих правил гри в енергетичній сфері та досягнення балансу інтересів між Україною як основним транзитером енергоресурсів на континенті, Росією як провідним їхнім постачальником та ЄС як кінцевим споживачем", - йдеться у відповідному коментарі МЗС України щодо взаємодії між Україною та Енергетичним співтовариством, переданому агентству "Інтерфакс-Україна".

У МЗС наголошують, що приєднання України до Енергетичного співтовариства у 2011 році стало важливим кроком держави в контексті реалізації курсу на євроінтеграцію.

"Від моменту набуття членства в Енергетичному співтоваристві Україна послідовно виконує свої зобов’язання в частині адаптації національного законодавства до норм і правил Європейського Союзу в енергетичній сфері, а також у забезпеченні стабільності та безпеки постачання енергоносіїв до європейських країн", - наголосили в МЗС.

Водночас у відомстві додали, що з метою забезпечення конструктивного діалогу між усіма учасниками європейського енергетичного ринку Україна планує інтенсифікувати взаємодію і зі стороною ЄС у цілому, яка є членом Енергетичного співтовариства, і з Європейською Комісією, яка виконує роль координатора діяльності цього співтовариства, а також з іншими міжнародними організаціями.

Згідно з інформацією, енергетичні питання обговорюватимуться під час запланованого наступного тижня робочого візиту міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького до Брюсселя, а також під час саміту Україна-ЄС, який відбудеться 25 лютого поточного року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"

Порошенко обговорив з Мартою Кос шляхи прискорення євроінтеграції України

Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом

Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки

Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

Дорожня карта ЄС передбачає прискорений вступ України до 2027 року – Орбан

Макрон запропонував Трампу провести засідання G7 за участі РФ та України, Рютте підніме українську тему в Давосі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА