10:11 09.07.2024

Кабмін дозволив не поширювати дані про закупівлі на потреби оборони та розташування постачальників на час воєнного стану

2 хв читати
Кабмін дозволив не поширювати дані про закупівлі на потреби оборони та розташування постачальників на час воєнного стану

Кабінет міністрів підвищив безпеку учасників публічних закупівель, зменшив можливості для зловживань замовників і розширив перелік підстав для закупівель без відкритих торгів, повідомила пресслужба Міністерства економіки України.

Відповідне рішення про внесення змін до правил публічних закупівель уряд ухвалив на засіданні 5 липня 2024 року.

Згідно з інформацією пресслужби, Кабмін розширив перелік підстав для закупівель без використання електронної системи закупівель. Відтепер закупівлі за потребою для ЗСУ, військових формувань, вищих військових навчальних закладів, правоохоронних органів, ДСНС, а також закупівлі "Укрзалізниці", що спрямовані на ремонти та відновлення техніки, зможуть відбуватися без застосування відкритих торгів або електронного каталогу.

До того ж, задля безпеки замовників, постачальників і виконавців, замовникам дозволили не вказувати населений пункт, де розташовано підприємство, а тільки, наприклад, район або область. Планується, що це ускладнить пошук його місцезнаходження для ворога.

За словами заступниці міністра економіки Надії Бігун, чиї слова наводять у повідомленні, договори закупівлі для оборонних потреб коштом місцевих та інших публічних бюджетів без застосування відкритих торгів або електронного каталогу оприлюднять в електронній системі закупівель за 90 днів із дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану.

Крім того, Кабмін зобов'язав замовників формувати перелік документів, що подаються учасником процедури закупівлі, у вигляді двох окремих додатків до тендерної документації, щоб полегшити доступ до неї. Раніше такі вимоги могли бути в будь-якій частині тендерної документації, і учасники торгів зазнавали труднощів із пошуком.

Очікується, що внесені зміни запобігатимуть зловживанню вимогами до документації з боку замовників, сприятимуть добросовісній конкуренції серед учасників процедури закупівлі та покращать ефективність проведення закупівель.

Серед іншого замовники отримали право закуповувати товари у країн-партнерів, з якими Україна уклала угоди про вільні держзакупівлі без нижньої межі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА