Інтерфакс-Україна
11:57 30.04.2024

У РФ змінюють імена депортованим з України дітям, що ускладнює їх репатріацію - ISW

1 хв читати
У РФ змінюють імена депортованим з України дітям, що ускладнює їх репатріацію - ISW

РФ позбавляє законних опікунів насильно депортованих і усиновлених українських дітей можливості репатріювати їх, повідомляється про численні випадки зміни їм імен і прізвищ, йдеться у зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW) за 29 квітня.

"Практика зміни імен і місць народження депортованих українських дітей і всиновлення їх у російські сім'ї, найімовірніше, спрямована на те, щоб стерти документальні сліди обставин їх депортації та їхні справжні особи, щоб ускладнити завдання українському уряду або опікунам дітей знайти або репатріювати їх", - зазначають в інституті.

Водночас аналітики зазначають, що російська влада, включно з Володимиром Путіним і призначеною Кремлем уповноваженою з прав дитини Марією Львовою-Бєловою, часто намагається виправдати депортацію й усиновлення українських дітей гуманітарними міркуваннями й приховати те, що зрештою є частиною геноциду, спрямованого на знищення української ідентичності під виглядом порятунку українських дітей-сиріт.

"Повідомлення про те, що деякі з цих дітей мають законних опікунів, які просять про їх повернення, підривають зусилля Росії стверджувати, що депортація українських дітей є гуманітарною необхідністю, і підкреслюють той факт, що російська влада, схоже, має намір замести сліди, щоб ускладнити спроби знайти цих дітей і повернути їх в Україну", - зазначають в ISW.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна фіксує локальні успіхи на фронті та посилення ролі дронів у стримуванні російських військ – ЗМІ

МАГАТЕ повідомило про різке зростання активності БпЛА поблизу українських АЕС – зафіксовано понад 160 польотів

Сили оборони відбили з початку доби 202 ворожі атаки – Генштаб

АМКУ знову оштрафував фармдистрибьютора "ОПТІМА-ФАРМ,ЛТД" на 7 млн грн

"Євробачення-2026". Повний список фіналістів

Євробачення. Країни що пройшли до фіналу з другого півфіналу (таблиця)

Сибіга та очільник МЗС Молдови обговорили регіональну безпеку і підтвердили курс на вступ до ЄС

ПОВІТРЯНІ СИЛИ: ЗАГРОЗА ЗАСТОСУВАННЯ БАЛІСТИЧНОГО ОЗБРОЄННЯ

Зеленський провів зустріч із представниками Hudson Institute, обговорили співпрацю з Конгресом США та посилення ППО

Представниця УВКБ ООН в Україні засудила ворожі удари в Херсоні, внаслідок яких постраждали гуманітарні працівники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА