14:17 26.04.2024

Команда Трампа готує пропозиції для послаблення незалежності ФРС - WSJ

2 хв читати
Команда Трампа готує пропозиції для послаблення незалежності ФРС - WSJ

Команда Дональда Трампа розробляє пропозиції, що дозволили б послабити незалежність Федеральної резервної системи (ФРС) у разі повернення колишнього президента в Білий дім, пише The Wall Street Journal.

За словами джерел газети, колишні члени адміністрації Трампа та інші його союзники протягом останніх кількох місяців обговорювали низку пропозицій - від поетапних змін у політиці до спроби надання президенту ролі в ухваленні рішень щодо грошово-кредитної політики.

Невелика група помічників Трампа, робота якої настільки секретна, що про неї не знають навіть його колишні економічні радники, підготувала приблизно 10-сторінковий документ, що змальовує бачення політики ФРС, пише WSJ.

Вони, зокрема, вважають, що керівництво Федрезерву має консультуватися з Трампом, ухвалюючи рішення щодо відсоткових ставок.

Підготовлений документ рекомендує більш активно використовувати міністерство фінансів для контролю за діями ЦБ. У ньому також стверджується, що Трамп, у разі повернення на посаду президента США, матиме повноваження для звільнення Джерома Пауелла з посади голови ФРС до завершення його чотирирічного терміну служби на цій посаді 2026 року. При цьому Пауелл зможе залишитися в раді керівників Федрезерву.

Деякі джерела WSJ зазначають, що окреслені в документі ініціативи отримали підтримку Трампа.

За словами інших джерел, Трамп, який неодноразово заявляв, що любить низькі відсоткові ставки і незадоволений тим, що не може вплинути на них як президент, ще не ухвалив рішення щодо свого підходу до взаємодії з ФРС. Наразі він сфокусований на майбутніх виборах і власних юридичних позовах.

Проте він уже провів попередні переговори зі своїми радниками щодо можливих кандидатів на посаду глави американського ЦБ.

Будь-які спроби Трампа взяти під контроль ФРС зіткнуться з серйозними інституційними перешкодами, зазначає WSJ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський обговорив із президентом Кенії створення хабів для українського зерна в портах Африки

Активність окупантів на Времівському напрямку зросла втричі, а на Покровському ворог втратив понад 200 осіб

Зеленський обговорив "Формулу миру" із президентом Аргентини

Троє загиблих і п'ятеро поранених у результаті обстрілу окупантами села у Волноваському районі Донецької області касетними боєприпасами в день Саміту миру

Україна починає шлях до миру з позиції сили - президент Фінляндії

Президент Гани: Українська формула миру є ключовою рамкою для досягнення тривалого миру

Глава МЗС Саудівської Аравії: Серйозні переговори на шляху до миру потребуватимуть важких компромісів

Територіальні поступки України не принесуть мир - Каллас

Будь-який майбутній діалог із РФ має базуватися на міжнародному праві та статуті ООН, і саме Україна має вирішити, коли він стане можливим, - голова Європарламенту

Дуда: Україна має повне право захищати свій суверенітет у будь-який спосіб, який співвідноситься з міжнародним правом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА