14:46 27.03.2024

У ЄС оголошено ініціативу із розроблення "європейського диплома" про вищу освіту, який визнаватиметься в усьому союзі

2 хв читати
У ЄС оголошено ініціативу із розроблення "європейського диплома" про вищу освіту, який визнаватиметься в усьому союзі

Єврокомісія (ЄК) представила в середу план розвитку транснаціонального співробітництва між вищими навчальними закладами ЄС з кінцевою метою створення загальноєвропейського диплома.

"Розробляючи європейський диплом, ми реагуємо на потреби наших студентів, наших університетів та їхніх співробітників, майбутніх роботодавців сьогоднішніх студентів, тобто Європи в цілому. Наше бачення в тому, щоб зробити європейську вищу освіту ще більш конкурентоспроможною і взаємопов'язаною. І забезпечити Європі місце у всесвітніх перегонах талантів", - заявила членкиня ЄК з питань освіти та молоді Іліана Іванова.

Як випливає з комюніке Єврокомісії, у Брюсселі припускають, що "добровільний європейський диплом принесе користь студентам і спільноті вищої освіти, підвищуючи мобільність навчання в ЄС і покращуючи міжгалузеві навички студентів".

"Це допоможе задовольнити попит на ринку праці та зробити випускників привабливішими для майбутніх роботодавців, водночас залучаючи студентів з усього світу та підвищуючи конкурентоспроможність Європи", - йдеться в документі.

Очікується також, що реалізація цих пропозицій ЄК скоротить бюрократичну тяганину і надасть змогу вищим навчальним закладам із різних країн безперешкодно співпрацювати через кордони та створювати спільні програми на здобуття ступенів бакалавра, магістра або доктора, які визнають у Євросоюзі загалом.

Пакет пропозицій Єврокомісії найближчими місяцями обговорюватимуть із Радою ЄС і ключовими зацікавленими сторонами у сфері вищої освіти. ЄК пропонує "раді, державам-членам, університетам, студентам, а також економічним і соціальним партнерам працювати спільно, щоб зробити європейський ступінь реальністю".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти наростили інтенсивність атак майже по всій лінії фронту

Щоденні атаки росіян Харкова доводять їхню мету стерти з лиця землі друге за величиною місто в Україні, тому потрібна сучасна зброя

Зеленський: Україна очікує на Саміті миру присутності різних держав, націй і континентів, щоб кожен міг проявити своє лідерство в захисті спільних цінностей

Зеленський і Монтенегру обговорили підготовку Саміту миру та кроки щодо наближення завершення вторгнення РФ в Україну

Загинув місцевий житель с. Гаврилівка на Херсонщині внаслідок ворожого обстрілу

У Торецьку в результаті скинутих ворогом трьох авіабомб загинули двоє людей і троє дістали поранення - голова ОВА

Міноборони України не планує розсилати повістки через застосунок "Резерв+"

У Запоріжжі вирішили скасувати безкоштовний проїзд у міському електротранспорті

ВАКС обрав Смирнову запобіжний захід у вигляді застави 10 млн грн

"Укренерго" не встановила ліміти енергоспоживання на середу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА