14:58 24.10.2023

У міській лікарні Вишневого з ініціативи Червоного Хреста встановили сонячні панелі

3 хв читати
У міській лікарні Вишневого з ініціативи Червоного Хреста встановили сонячні панелі

З ініціативи Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) у Вишневській міській лікарні (Київська область) встановили сонячні панелі для безперебійного постачання електроенергії, повідомив генеральний директор Національного комітету ТЧХУ Максим Доценко.

"Вишневська міська лікарня обслуговує понад 120 тисяч людей, і тому важливим є вирішення питання надання всіх послуг у безперервному режимі в умовах повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, при зруйнованій інфраструктурі та можливих відключеннях електроенергії. Необхідно зробити так, щоб не переривався цикл надання допомоги жителям громади. З цією метою у Вишневській лікарні встановлено 182 фотоелектричні елементи, які забезпечують її електроенергією протягом світлового дня. Загальна потужність - близько 100 кВт, цього буде достатньо, щоб лікарня могла ефективно функціонувати. До того ж, встановлено й акумуляторні батареї, які заряджаються від цих самих панелей і забезпечують надання електроенергії на три-сім годин у нічний час", - пояснив Доценко на брифінгу у вівторок у Вишневому.

Цей проєкт Товариство Червоного Хреста України започаткувало навесні 2023 року у співпраці з органами центральної та місцевої влади, благодійних організацій, а також за фінансової підтримки партнерів з Естонського Червоного Хреста.

"Вважаю цей проєкт одним із найкращих прикладів ефективної співпраці міської, центральної влади, благодійних організацій, зокрема й Українського Червоного Хреста. Також не менш важливою для нас стала допомога представників Естонського Червоного Хреста, які зібрали кошти, спрямовані на цей проєкт, - це приблизно 4,5 млн грн", - зазначив гендиректор Нацкомітету ТЧХУ.

За його словами, Український Червоний Хрест приділяє значну увагу питанням незалежності та енергоефективності. Доценко нагадав, що минулої зими ТЧХУ вдалося забезпечити генераторами та іншими системами накопичення енергії безліч закладів охорони здоров'я та освіти.

"Однак ми ухвалили стратегічне рішення, що саме сфера медицини стане одним із наших пріоритетів із відновлення критичної інфраструктури. Ми вже відновили шість лікарень у Київській області", - додав він.

Водночас одним із напрямів, який курирує радник міністра охорони здоров'я України Віталій Власюк, також є встановлення сонячних електростанцій у закладах охорони здоров'я. Він наголосив, що минула зима підтвердила здогадки про те, що найкращим рішенням і найважливішим пріоритетом має стати оптимізація закладів охорони здоров'я.

"Держава, з одного боку, має свої підходи до розв'язання цієї проблеми: ми співпрацюємо зі Світовим банком, з японською агенцією "Джайка", з проєктом Урсули фон дер Ляєн "Промінь надії", і в рамках цих проєктів, сподіваюся, почнемо комплектувати заклади охорони здоров'я сонячними станціями з акумуляторами. Водночас іще один напрям - це робота з благодійниками. І встановлення сонячних панелей у Вишневській міській лікарні - це ініціатива і проєкт Товариства Червоного Хреста України", - сказав Власюк.

Зі свого боку директор департаменту охорони здоров'я Київської державної адміністрації Любов Крикливець вважає, що реалізація таких проєктів дає змогу закладам охорони здоров'я бути незалежними від енергосистеми.

При цьому директор комунального некомерційного підприємства "Вишневська міська лікарня" Наталія Скригіна звернула увагу на те, що навіть у похмурі дні за допомогою встановлених сонячних панелей вдасться покрити потребу в електроенергії на рівні 30%.

"Уже сьогодні ми відзначили три основні моменти. По-перше, це економічна складова. Якщо ми говоримо про відключення електроенергії, то її собівартість на генераторах і сонячних панелях - це просто непорівнювано. Друга складова стосується пацієнтів, оскільки це безпека і безперервність надання медичної допомоги. І третя - це комфорт роботи медичного персоналу, який не переймається тим, що обладнання може в будь-який момент вийти з ладу через відключення електроенергії, а це впливає на якість надання допомоги", - уточнила керівниця лікарні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА