Інтерфакс-Україна
08:00 06.02.2023

Японія має намір навесні обмежити експорт обладнання для виробництва напівпровідників

2 хв читати
Японія має намір навесні обмежити експорт обладнання для виробництва напівпровідників

Влада Японії збирається навесні запровадити контроль за експортом апаратури для виробництва найсучасніших напівпровідників, які можна використовувати зокрема з військовою метою, повідомляє "Кіодо" з посиланням на урядові джерела.

Уряд розробки обмежень консультуватиметься з японськими компаніями та іншими сторонами, яких може торкнутися ситуація.

"Кіодо" зазначає, що про цю інформацію стало відомо після того, як Японія погодилася співпрацювати зі США, які в жовтні минулого року посилили вимоги до постачання КНР продукції, необхідної для створення напівпровідників. Однак Токіо, при оголошенні своїх нових обмежень, не буде прямо позначати Китай із метою уникнути його заходів у відповідь.

Раніше Bloomberg повідомило джерело, що Японія і Нідерланди мають намір приєднатися до обмежень США щодо доступу Китаю до сучасного обладнання для виробництва напівпровідників, необхідних для створення мікросхем. При цьому Японія та Нідерланди, стурбовані тим, як ця ситуація вплине на їхні компанії, мають намір виробити власний набір заходів.

7 жовтня Мінторг США заборонив продаж Китаю найсучасніших чіпів, а також обладнання, комплектуючих та програмного забезпечення для їх виробництва, причому особливу увагу приділили технологіям, пов'язаним із штучним інтелектом та з потенційним військовим застосуванням. Японська Tokyo Electron Ltd та нідерландська ASML Holding є двома найважливішими постачальниками продукції, які потрібні США для ефективного застосування санкцій проти Китаю. На думку аналітиків, з урахуванням цих компаній, а також обмежень на відповідні поставки від американських компаній Applied Materials, Inc., Lam Research Corporation та KLA Corporation, китайським фірмам буде вкрай важко виробляти найсучасніші мікросхеми.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США блокували заяву G7 про засудження ракетного удару по Сумах - ЗМІ

Чернотицький залишається головою правління "Суспільне Мовлення" ще на чотири роки

Рада підтримала скасування спецпенсій прокурорам

ЗСУ в Бєлгородській області відтягують ворожі резерви з курського та харківського напрямків – нардеп Костенко

Єврокомісія завершує роботу над новими пропозиціями щодо лібералізації торгівлі між Україною та ЄС

На Харківщині ворожий дрон поцілив біля цивільної автівки, постраждало подружжя - прокуратура

Комітет Ради з нацбезпеки у вівторок розгляне законопроєкти про продовження строків дії воєнного стану та мобілізації - нардеп

Кабмін погодив призначення Олійника заступником голови Київської ОДА

УЗ повернула пропозиції партнерів до програми лояльності "Залізні друзі"

В Херсонській області знищено 2 станції РЕБ противника "Борисоглєбськ-2"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА