15:16 28.05.2022

Звільнені з полону українські військові повідомили про жорстокі тортури, побиття та введення їм невідомих препаратів

2 хв читати
Звільнені з полону українські військові повідомили про жорстокі тортури, побиття та введення їм невідомих препаратів

Звільнені з полону українські військові повідомили про факти тортур і жорстокого поводження російських окупантів, полонянок примушували до статевих актів, з особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу Збройних сил і бійців "Азова", заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Під час моніторингового візиту до закладу охорони здоров’я, де перебувають звільнені з полону українські військові, вони повідомили про факти катування та жорстокого поводження окупантів. Більшість українських військовослужбовців було взято у полон окупантами під Маріуполем. Спочатку їх утримували в підвалах та господарських спорудах. Потім етапували до гауптвахти, слідчого ізолятора в місті Донецьку та виправної колонії №120, які розташовані на тимчасово окупованій території", - написала вона в Facebook.

У подальшому наших військових перевели до слідчих ізоляторів Таганрога і Воронежа. В цей час їм замотували очі скотчем, надягали на голову мішок і пов'язували руки мотузками.

"З особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу Збройних Сил України та бійців загону спеціального призначення "Азов". Під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Крім того, катували електрострумом, били киянкою та ногами", - заявила омбудсмен.

За її інформацією, окупанти вводили полоненим невідомі препарати на літеру "М", після чого вони втрачали свідомість і пам'ять.

"Окупанти змушували українських солдатів вчити вірш «Простите нас, родные россияне», гімн рф, історію створення герба та прапора РФ, інакше – застосовували тортури і катування. Українські жінки-військовополонені, які утримувалися в Донецькому СІЗО, розповіли, що у камерах, розрахованих на 2-3 особи, їх перебувало щонайменше 17-20. Замість санвузла – відро", - поінформувала омбудсмен.

Також полонянок примушували до статевих актів. Медична допомога пораненим українським військовослужбовцям не надавалася. Лікар оглянув їх тільки перед переміщенням до табору військовополонених у Севастополі, де допомогу надавали представники МКЧХ.

"Українцям не давали воду, всього 1,5 літра на 30-40 осіб, обмежували в харчуванні – на території ОРДЛО денний раціон складався зі шматка хліба і сала. Іноді даючи м'ясо, окупанти знущалися і говорили, що воно "людське", - повідомила Денісова.

Крім того, українські військовослужбовці були позбавлені можливості зв'язатися з рідними. Картки з даними про особу військовополоненого для інформування своєї сім'ї Центрального агентства розшуку МКЧХ, передбачені статтею 70 Женевської конвенції 1949 року, які повинні відправлятися одразу після полону, були заповнені тільки безпосередньо перед обміном.

"Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти порушень РФ прав громадян України", - закликала омбудсмен.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Швеція та Фінляндія будуть запрошені до членства в НАТО на саміті в Мадриді

Порошенко закликав депутатів німецького Бундестагу надати Україні більше зброї та спільно притягти до відповідальності керівництво РФ

Анкара погодилася підтримати кандидатури Швеції та Фінляндії на вступ до НАТО

За підтримки Великої Британії розпочато курс базової загальновійськової підготовки військовослужбовців ЗС України, на навчання вже поїхали перші кілька сотень військових

Німеччина та Нідерланди передадуть Україні шість гаубиць

Україна створює Стратегічну групу та Координаційний центр із забезпечення оборони

Ворог продовжує атакувати Ізмаїльський район Одеської області крилатими ракетами типу "Онікс", було випущено ще п’ять ракет

Росіяни вдарили по території Криворізької ТЕС, наслідки з'ясовуються

США оголосять про розміщення додаткових сил на східному фланзі НАТО

ОБСЄ має зробити вибір: Дозволити РФ зруйнувати ОБСЄ або знайти спосіб призупинити діяльність РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА