07:24 15.09.2021

Байден запропонував Сі Цзіньпіну зустрітися особисто, але отримав відмову

2 хв читати
Байден запропонував Сі Цзіньпіну зустрітися особисто, але отримав відмову

Президент США Джо Байден під час телефонної розмови минулого тижня з головою КНР Сі Цзіньпіном запропонував китайському колезі провести перший очний саміт, але отримав відмову, повідомляє Financial Times.

За даними джерел видання, обізнаних про зміст розмови двох лідерів, Сі Цзіньпін не прийняв пропозицію Байдена.

Замість цього він наполіг на тому, щоб Вашингтон прийняв менш різкий тон щодо Пекіна, зазначили співрозмовники.

"Сі Цзіньпін, мабуть, натякнув, що спочатку необхідно поліпшити тон і атмосферу відносин", - сказало джерело.

На думку одного зі співрозмовників газети, те, що китайський лідер відмовився від пропозиції Байдена, частково пов'язане і з побоюваннями з приводу поширення COVID-19.

Раніше повідомлялося, що 10 вересня голова КНР і президент США провели телефонну розмову.

Як відзначав Білий дім, лідери двох країн торкнулися питання конкуренції між США і Китаєм і запобігання переростання її в конфлікт.

"Два лідери обговорили відповідальність обох країн за забезпечення того, щоб конкуренція не переросла в конфлікт", - йшлося в повідомленні.

Зі свого боку МЗС КНР уточнив, що Сі Цзіньпін заявив, що проблеми, які існують у відносинах між двома країнами не відповідають корінним інтересам як двох країн, так і світової спільноти.

"Сі Цзіньпін зазначив, що протягом певного періоду часу політика, що проводиться Сполученими Штатами щодо Китаю, викликала серйозні труднощі в китайсько-американських відносинах, що не відповідає фундаментальним інтересам двох народів і загальним інтересам усіх країн світу", - йшлося в повідомленні про бесіду на сайті МЗС КНР.

Китайський керівник зазначив, що від того, чи зможуть Китай і Сполучені Штати налагодити відносини один із одним, "залежить майбутня доля світу". Водночас, конфронтація між ними призведе до того, що постраждають і вони самі, і весь світ.

Сі Цзіньпін сказав, що Китай і США "на основі поваги основних проблем один одного" можуть співпрацювати в питаннях зміни клімату, профілактики епідемій і боротьби з ними, відновлення економіки, а також за основними міжнародними і регіональними питаннями.

Сторони "погодилися з тим, що поглиблене спілкування між главами держав Китаю та Сполучених Штатів щодо двосторонніх відносин і основними міжнародними питаннями дуже важливе для правильного розвитку китайсько-американських відносин".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА