У всій Україні буде розгорнуто мережу пунктів обігріву на період зниження температури
Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доручила органам влади розгорнути мережу пунктів обігріву в усіх областях на період значного зниження температури.
"На період значного зниження температури в усіх областях буде розгорнуто мережу пунктів обігріву, в регіонах з інтенсивними опадами на складних ділянках доріг працюватиме снігоочисна та посипочна техніка. Відповідні заходи готовності органів влади до реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з ускладненням погодних умов на території України протягом 13-17 січня 2021 року, прийнято за результатами засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій", - ідеться в повідомленні прес-служби уряду.
За рішенням Держкомісії обласним та Київській міській держадміністрації за участю органів місцевого самоврядування доручено розгорнути на період значного зниження температури (від -10 градусів і нижче) в населених пунктах мережу пунктів обігріву та забезпечити їх продуктами харчування, одноразовим посудом, пальним та іншими предметами першої необхідності. Також необхідно через ЗМІ й соцслужби поінформувати населення про місця розташування таких пунктів і допомогу, яку в них надають.
Водночас соціальні служби мають активізувати роботу з надання допомоги незахищеним верствам населення, щоб не допустити їх обмороження й загибелі.
Крім того, рішенням Держкомісії передбачено, що Міненерго разом з обласними та Київською міською адміністраціями мають забезпечити стійке функціонування систем електро-, тепло- і газопостачання населених пунктів і потенційно небезпечних об'єктів. А в разі виникнення аварії – насамперед відновити системи життєзабезпечення лікарень, навчальних закладів інших соціально-значущих об'єктів і житлового сектора. У завданнях також не допустити розморожування теплових мереж і технологічного обладнання.
Серед заходів, яких мають вжити Мінінфраструктури, Національна поліція, ДСНС, "Укравтодор" та Укртрансбезпеки- інформування через ЗМІ перевізників і водіїв про очікуване ускладнення ситуації на дорогах.
В областях, де очікуються інтенсивні опади, також потрібно вивезти снігоочисну й посипну техніку на найбільш складні ділянки доріг, привести в готовність таку техніку для взаємодії з суміжними регіонами, де прогнозуються сильні снігопади.
Крім того, необхідно забезпечити профілактичну обробку дорожнього покриття і прибирання снігу на дорогах і в населених пунктах та своєчасно ухвалювати рішення про обмеження руху транспорту з відповідним інформуванням про це.