Інтерфакс-Україна
07:51 25.11.2020

У Чернігові затримали іноземця, якого підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами

1 хв читати
У Чернігові затримали іноземця, якого підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами

Служба безпеки України розкрила діяльність іноземного пропагандиста, який намагався створити в Чернігові угруповання прихильників агресивної війни.

"За даними попереднього слідства, громадянин однієї з пострадянських країн, який проживав у нашій державі, поширював через інтернет заклики до протиправних дій. Зловмисник розміщував на своїй інтернет-сторінці матеріали про нібито домінування так званої "слов'янської держави" над іншими народами. Також він поширював дискримінаційні статті, де принижувалися честь і гідність представників однієї з національних меншин", - повідомляє прес-центр СБУ.

Також було встановлено, що іноземець належав до одного з радикальних угруповань, створеного на території РФ.

Під час розслідування оперативники задокументували, що агітатор займався активним пошуком прихильників у регіоні для залучення їх до пропагандистських заходів.

Під час обшуків за адресами проживання і автомобілі іноземця співробітники СБУ виявили комп'ютерну техніку та документальні матеріали з доказами протиправної діяльності. Також було вилучено вогнепальну зброю без відповідних дозвільних документів.

Нині вирішується питання про повідомлення іноземцю підозри за ст. 436 (пропаганда війни) КК України та обрання йому запобіжного заходу. Тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності інших осіб, ймовірно причетних до незаконної діяльності.

Перевіряється інформація про співпрацю іноземця зі спецслужбами РФ.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Літак Зеленського очікується у Швейцарії зранку у четвер – авіаресурс

"Укрзалізниця" змінює графік руху: 118 поїздів далекого сполучення курсують за оновленим розкладом з 22 січня

Українська делегація обговорила з однією з найбільших американських інвестиційних компаній BlackRock відновлення України

Гілі: Ми не повинні забувати, хто супротивник, а хто союзник. Наша місія - підтримувати Україну

Голова НАЛУ Шевчук увійшов до складу конкурсної комісії для обрання заступника керівника САП, закликає припинити маніпуляції щодо його обрання

Шмигаль: енергетики розробили низку технічних рішень, які дозволять перейти від екстрених до жорстких, але прогнозованих графіків

Внаслідок ворожих атак по Запоріжжю пошкоджено житлові будинки, поранена одна людина

Трамп відмовився від запровадження тарифів проти європейських партнерів у зв’язку з переговорами щодо Гренландії та Арктики

Українська енергосистема отримає додаткову допомогу від іноземних партнерів, приватних донорів та МЗС України

У Києві вночі розпочинають відновлення теплопостачання для 3260 будинків - мер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА