Білоруські медики вимагають надати їм доступ до постраждалих у СІЗО
Медичні працівники Білорусі зажадали сприяння міністра охорони здоров'я Володимира Караніка і міністра внутрішніх справ Юрія Караєва в забезпеченні допуску в слідчі ізолятори тимчасового утримання для надання допомоги хворим.
"Ми, лікарі Республіки Білорусь, категорично проти насильства і порушення закону. Ми підтримуємо прагнення громадян Республіки Білорусь до мирних змін, водночас ми, піклуючись про здоров'я нації, не можемо взяти участь у масових страйках. Ми будемо надавати медичну допомогу всім, хто її потребує незалежно від того, яких політичних поглядів дотримується той чи інший громадянин", - йдеться в поширеній у понеділок заяві медиків.
Там наголошується, що згідно з Конституцією держава створює умови доступного для всіх громадян медичного обслуговування.
"Разом із тим, постійно надходить інформація, що в центрах ізоляції правопорушників, слідчих ізоляторах та інших місцях, де утримуються затримані за участь в акціях протесту, перебувають громадяни, які потребують термінової і компетентної медичної допомоги, зокрема з використанням спеціального медичного обладнання, яке є тільки в закладах охорони здоров'я", - зазначили медпрацівники.
За їхніми словами, "з боку працівників даних установ та (або) осіб, які здійснювали затримання, створюються перешкоди для своєчасного звернення до компетентного медичного персоналу, а в разі якщо даний медичний персонал допущений, то він не завжди може госпіталізувати хворого".
Медики звернулися до Караніка і Караєва з вимогою організувати надання належної медичної допомоги населенню, яке перебуває в центрах ізоляції правопорушників, слідчих ізоляторах та інших місцях, де утримуються затримані за участь в акціях протесту.
Серед вимог лікарів - організація безперешкодного доступу медперсоналу з кваліфікацією лікар-хірург, лікар-травматолог, лікар-реаніматолог в центри ізоляції правопорушень, слідчі ізолятори та інші місця в яких можуть міститися затримані; забезпечення медперсоналу, який матиме дозвіл проводити огляд усіх затриманих, права самостійно і одноосібно приймати рішення про госпіталізацію; організація доступу спеціалізованих бригад лікарів, які будуть задіяні в наданні медичної допомоги затриманим особам.
"Бригади будуть сформовані безпосередньо трудовими колективами з лікарів-хірургів, травматологів і реаніматологів", - уточнюється в листі медиків.
Вони чекають на відповідь від високопоставлених чиновників до кінця дня 17 серпня 2020 року.
Лист підписаний лікарями Мінська і Мінської області.