Інтерфакс-Україна
12:19 31.07.2020

Білорусь передала Україні список затриманих російських бойовиків - Кулеба

2 хв читати
Білорусь передала Україні список затриманих російських бойовиків - Кулеба

Міністерство закордонних справ Білорусі передало Україні список затриманих у Білорусі російських бойовиків і звернулося з проханням передати зазначений документ компетентним органам України, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Список затриманих Білоруссю громадян ми отримали, і МЗС Білорусі звернулося до нас із проханням передати зазначений документ компетентним органам України для перевірки щодо скоєння цими особами злочинів у нашій державі й участі у воєнних діях", - сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в п'ятницю.

Він наголосив, що питання не лише в тому, скільки серед затриманих українців і хто вони. "Питання ширше. Також справді дуже важливо встановити, хто з учасників цього списку брав участь у збройних діях на боці окупаційних сил, незаконних збройних формувань і, власне кажучи, чи причетні вони до скоєння тих чи інших злочинів", - зазначив міністр.

За словами Кулеби, компетентні органи вже активно працюють над цим питанням.

"Зі свого боку хочу наголосити, що Україна завжди підтримувала Білорусь, завжди була надійним сусідом Білорусі, і ми підтримуємо незалежність, суверенітет і стабільність у цій дружній для нас країні", - додав міністр.

Відповідаючи на запитання про те, скільки українців серед затриманих, глава МЗС повідомив, що їх не семеро.

"Ми лише вчора отримали повний список громадян, яких було затримано, й одразу передали його українським компетентним органам для вивчення. Щодо кількості громадян України, я можу зараз сказати точно, що їх не семеро. Але ми маємо перевірити весь список", - пояснив Кулеба.

Як повідомлялося, співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали 29 серпня вночі біля Мінська 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії "Вагнер", ще одну людину затримали на півдні країни.

Держсекретар СБ Білорусі Андрій Равков заявив, що затримані під Мінськом росіяни з ПВК "Вагнер" дають показання.

30 липня Служба безпеки України заявила, що ініціюватиме питання екстрадиції затриманих у Білорусі бойовиків.

Того самого дня на сайті глави української держави з'явилося повідомлення, що українська сторона звернеться до Республіки Білорусь із клопотанням про екстрадицію бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер", підозрюваних у військових злочинах на території Донбасу, з дотриманням усіх передбачених процедур.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На пункті пропуску "Краківець" прикордонники виявили незадекларовану коштовну техніку на понад 1 млн грн – ДПСУ

Франція та Італія виступили проти ініціативи ЄС готувати торговельні угоди англійською мовою – ЗМІ

Литва, Польща та Франція готуються до навчань поблизу Сувальського коридору – ЗМІ

У Ірпені 47-річного чоловіка затримали за стрілянину в бік перехожих – поліція

Сили оборони відбили з початку доби 179 ворожих атак – Генштаб

Стармер повідомив Рютте про підготовку плану оборонних інвестицій до саміту НАТО в Анкарі – ЗМІ

Зеленський очікує від перемовин у Європі рішень щодо далекобійності, ППО та санкцій проти РФ

Зеленський: Без України Європі може бути надзвичайно складно протистояти безпековим викликам з боку РФ

Шведські винищувачі піднімалися для перехоплення російських літаків у Балтійському морі – ЗС Швеції

Зеленський і Трамп можуть одночасно взяти участь у робочій зустрічі саміту G7 у Франції – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА