13:36 16.07.2019

Віце-канцлер Австрії погодив екстрадицію Фірташа до США

2 хв читати
Віце-канцлер Австрії погодив екстрадицію Фірташа до США

Віце-канцлер Австрії Клеменс Яблонер дав свою згоду на видачу українського олігарха Дмитра Фірташа до США, йдеться в заяві, яка надійшла у вівторок у розпорядження агентства "Інтерфакс".

"Стосовно екстрадиції Фірташа Міністерство юстиції Австрії може повідомити таке: віце-канцлер міністр юстиції Клеменс Яблонер погодив його екстрадицію", - йдеться в документі.

"Подальша організація видачі (Фірташа - ІФ) є сферою відповідальності іншої юрисдикції і належить до обов'язків місцевого суду в кримінальних справах Відня", - наголошується в заяві.

Голову ради групи компаній Group DF Фірташа заарештували в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США, виданим у 2013 році. За попередньої американської адміністрації українського бізнесмена обвинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США компанії Boeing. Фірташ усі обвинувачення відкидає і називає їх політично мотивованими, спрямованими на обмеження його впливу на процеси в Україні.

Наприкінці червня Верховний суд Австрії підтвердив законність ухваленого в лютому 2017 року рішення нижчої інстанції - Вищого земельного суду Відня - про екстрадицію Фірташа.

Після цієї постанови суду в Мін'юсті Австрії зазначали, що коли до відомства надійде письмове рішення суду, то в процес, згідно з австрійським законом про видачу правопорушників та правову допомогу, вступить міністр юстиції країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск: Польща посилює захист східного кордону, інвестуючи в дрони та укріплення

У Курській області з початку доби було 9 боєзіткнень, ворог завдав 18 авіаударів – Генштаб

Речник Генштаба ЗСУ: Красильникова призначать на іншу посаду, у ЗСУ "цінують досвід"

Farmak з нагоди свого ювілею запропонував установити фонтан навпроти Бессарабського ринку в Києві

Мін'юст України надасть комплексний аналіз висновків ЄСПЛ та план дій щодо виконання рішення у справі про трагічні події 2 травня 2014 р. в Одесі

Цьогоріч в "Артеку" за кошти держбюджету відпочинуть в 1,5 раза більше дітей

СБУ затримала депутата Херсонської облради, який під час окупації вивозив до РФ українську агропродукцію

Відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань вилучення на користь України заморожених активів РФ

Очільник Київської МВА вітає рішення Кличка про звільнення корумпованих чиновників та пропонує аудит міського управління

ЄСПЛ назвав Україну винною у справі про події 2 травня 2014 р., але визнав вплив Росії, – ЗМІ

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА