Інтерфакс-Україна
08:38 24.01.2019

Армія Венесуели на стороні Мадуро

2 хв читати
Армія Венесуели на стороні Мадуро

Збройні сили Венесуели підтримують президента країни Ніколаса Мадуро, а не опозиціонера Хуана Гуаідо, який проголосив себе тимчасовим главою держави, заявив у четвер венесуельський міністр оборони Владимир Падріно Лопес.

"Солдати нашої Батьківщини не приймуть президента, якого нав'язують для захисту темних інтересів; самопроголошеного і незаконного", - написав він у Twitter.

Міністр запевнив, що армія буде "захищати конституцію країни і забезпечувати суверенітет".

Раніше в середу лідер опозиції і глава Національної асамблеї (парламенту) Венесуели Хуан Гуаідо на масовій акції протесту оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели і приніс присягу перед тисячами прихильників опозиції. Це сталося в день, коли в Каракасі і в інших містах країни відбулись масові маніфестації противників глави держави Ніколаса Мадуро.

Жителі Каракаса та інших міст країни вийшли на акції протесту проти Н.Мадуро через події, що сталися в Каракасі раніше цього тижня – розгону маніфестантів із застосуванням сльозогінного газу і відсторонення Х.Гуаідо з посади голови Національної асамблеї країни. Більшість венесуельських парламентаріїв перебувають в опозиції до Н.Мадуро.

Х.Гуаідо вже визнав тимчасовим президентом країни президент США Дональд Трамп. "Сьогодні я офіційно визнаю голову Національної асамблеї Венесуели Хуана Гуаідо тимчасовим президентом Венесуели", - йдеться в заяві президента США, оприлюдненій Білим домом.

"Національна асамблея, виконуючи роль єдино легітимної, законно обраної гілки влади, звернулася до конституції країни, щоб оголосити (влада - ІФ) Ніколаса Мадуро нелегітимним, а канцелярію президента таким чином - вільною", - наголошується в заяві.

Д.Трамп підкреслив, що народ Венесуели "хоробро висловився" проти режиму Н.Мадуро, зажадавши "свободи" і "верховенства права".

Слідом за США визнали Х.Гуаідо тимчасовим президентом Венесуели Канада, Бразилія, Аргентина, Перу, Парагвай і Колумбія, про що вже оголосили президенти цих країн. Підтримку Х.Гуаідо вже висловив голова Організації американських держав (ОАД) Луїс Альмагро.

У адміністрації США заявили, що будуть вивчати будь-які кроки щодо Венесуели, якщо венесуельська влада задіє силу проти опозиціонерів.

"Якщо Мадуро і його наближені оберуть насильницький спосіб відповіді, якщо вони оберуть заподіяння шкоди будь-кому з Національної асамблеї ... то для США на столі будуть всі варіанти щодо дій, які слід вжити", - заявили в Білому домі.

Зі свого боку Н.Мадуро оголосив про рішення розірвати дипломатичні і політичні відносини зі США. Він дав 72 години на те, щоб американські дипломати покинули венесуельську територію.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк випустив монету "Дух Різдва" із зображенням дідуха

Парламентарії України та Молдови окреслили пріоритетні напрями співпраці на 2026 рік

Буданов відвідав бойові позиції спецпризначенців ГУР на запорізькому напрямку

Дрони СБУ уразили нафтові резервуари в порту Темрюк і газопереробний завод в Оренбурзі - джерело

У справі про шахрайські кол-центри повідомлено про нові підозри, зокрема щодо вимагання 1,2 млн грн із застосуванням насильства

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки ворожої атаки БпЛА у Чернігові

Атаки РФ у різдвяну ніч призвели до додаткових відключень е/е в кількох областях – Міненерго

Військовий про ситуацію у Куп'янську: росіяни в місті є, але в дуже малій кількості, повного контролю не мають

Росія вночі атакувала об’єкти портової інфраструктури в Чорноморську, загинула одна людина - АМПУ

Омбудсмена Лубінця звинувачують у плагіаті в дисертації, але цього недостатньо для позбавлення ступеня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА