Інтерфакс-Україна
11:00 14.06.2014

На борту збитого під Луганськом Іл-76 загинули дев’ятеро членів екіпажу і 40 українських військовослужбовців. Відкрито кримінальне провадження за статтею теракт

2 хв читати
На борту збитого під Луганськом Іл-76 загинули дев’ятеро членів екіпажу і 40 українських військовослужбовців. Відкрито кримінальне провадження за статтею теракт

На борту збитого під Луганськом Іл-76 було 40 українських військовослужбовців і дев’ятеро членів екіпажу. Всі вони загинули, повідомляє сайт Генеральної прокуратури України.

Прокуратура Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері за цим фактом розпочала досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 258 КК України (терористичний акт, що призвів до загибелі людей та заподіяння значної майнової шкоди), зазначається в повідомленні.

Трагедія сталася близько першої години ночі в суботу. Під час заходження на посадку в аеропорту м. Луганська пострілом із зенітного ракетного комплексу було збито військово-транспортний літак Збройних сил України Іл-76, повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Народний депутат України (позафракційний) Анатолій Гриценко написав на своїй сторінці у "Фейсбуці" про загиблих і приналежність їх до двох різних бригад: "Уночі під час заходження на посадку в аеропорту Луганська терористи двома ракетами з ПЗРК на висоті близько 700 метрів підбили важкий військово-транспортний літак Іл-76 українських Збройних сил. Загинули 49 військовослужбовців: дев’ятеро членів екіпажу з Мелітопольської авіаційної транспортної бригади та 40 десантників із 25 окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади".

У свою чергу керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук допускає, що Іл-76 могли обстріляти з переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК) "Ігла".

"За оперативними даними групи "Інформаційний спротив", на позиції терористів поблизу Луганського аеропорту, з якого імовірно було вражено Іл-76 сил АТО, знайдено три пускові труби 9П39-1 від ПЗРК 9К38 "Ігла". Два ПЗРК "Ігла" використані, один - технічно несправний (ракета 9М39 залишилася в трубі)", - написав Д.Тимчук на своїй сторінці у "Фейсбуці".

"Також на місці засідки терористів знайдено порожні банки з-під консервів, вироблених на ЗАТ "Орелпродукт", м.Мценськ (Росія)", - стверджує Д.Тимчук.

Раніше прес-служба Міністерства оборони України повідомила, що бойовики в ніч на суботу підбили військово-транспортний літак Повітряних сил ЗС України Іл-76 під час заходження на посадку на аеродром у Луганську.

"У ніч з 13 на 14 червня при заході на посадку в аеропорту Луганськ терористами цинічно та підступно пострілами із зенітної установки та крупнокаліберного кулемета уражено військово-транспортний літак Повітряних Сил Збройних Сил України ІЛ-76, який здійснював перевезення особового складу з метою ротації. На борту літака знаходилися військовослужбовці, техніка, спорядження та продовольство", - наголошується в повідомленні.

У повідомленні Міноборони немає інформації про загиблих.

Про 49 загиблих повідомляв, посилаючись на попередні дані, керівник групи інформування про антитерористичну операцію Владислав Селезньов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посадовці Словаччини домовилися про відмову в військовій підтримці України - ЗМІ

ДТЕК: Через атаки, морози та перевантаження мереж у Києві фіксуються численні аварії, частина відключень може бути тривалою

У Краматорську через обстріл зруйновано котельню, що обслуговувала один з мікрорайонів міста

Глава "Укрзалізниці" радить планувати стикування із запасом мінімум у 3-4 години

Пріоритетним напрямом залишається постачання ракет для ППО від партнерів - Зеленський

Зеленський: Головне завдання зараз – відновлення енергозабезпечення всіх будинків після ударів

Зеленський: Повномасштабна війна Росії проти України триває стільки ж, скільки тривала нацистська війна проти СРСР - 1418 днів

У понеділок "Укренерго" застосовуватиме обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Міська влада просить харків'ян обмежити пересування транспортом через негоду

Німеччина пропонує місію НАТО для захисту Гренландії на тлі напруженості через заяви США - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА