Інтерфакс-Україна
10:18 12.12.2024

СБУ затримала послідовника партії Шарія, який закликав до держперевороту в Україні

2 хв читати
СБУ затримала послідовника партії Шарія, який закликав до держперевороту в Україні

Служба безпеки України (СБУ) затримала в Києві проросійського агітатора, який закликав до насильницького захоплення влади в Україні та вбивства керівників держави, йому повідомлено про підозру.

"За даними слідства, фігурант був послідовником забороненої партії Шарія і координував свою підривну діяльність із представниками першої "двадцятки" прокремлівської політсили", - ідеться в повідомленні СБУ в четвер.

Для поширення деструктивного контенту він використовував свої телеграм- і ютуб-канали, інстаграм-сторінку, а також інші соціальні мережі із загальною аудиторією майже 20 тис. користувачів.

Як встановило розслідування, фігурант отримував замовлення на "розгін" тих чи інших тем від підконтрольних Шарію пропагандистів, які переховуються за кордоном і проводять інформдиверсії на замовлення російських спецслужб. Відповідні інструкції надходили у вигляді "редакційних завдань" через анонімні чати в месенджерах.

Під час обшуків у квартирі затриманого вилучено ноутбук, мобільний телефон, членські картки "партії Шарія", проросійську літературу та наркотики.

Ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза підтвердила факти інформаційно-підривної діяльності фігуранта на користь кремля.

"Наразі слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій). Також вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігуранта за фактом зберігання наркотиків", - зазначено в повідомленні СБУ.

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує тюремне ув'язнення з конфіскацією майна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Українському фонді культспадщини вже понад EUR4 млн міжнародної підтримки

Генштаб ЗСУ: Уражено морський порт в Темрюку Краснодарського краю та Сизранський НПЗ

Зеленський нагородив відзнакою "Золоте серце" 45 волонтерів, у тому числі Стерненка і Федишин

Погода на вихідних суттєво не зміниться, по всій Україні без опадів

Правоохоронці викрили шахраїв, які заволоділи понад 12 млн грн під виглядом інвестицій в агросектор

Зеленський і Кислиця обговорили деякі напрями дипломатичної роботи та перемовин

Постанова про конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба України втратила чинність

Українці можуть отримати 90 держстипендій уряду КНР на навчання в Китаї у 2026/2027 навчальному році

Мінкультури надало Вікімедіа Україна, Слідство.Інфо і Книгарня "Є" статус критично важливих

США закликали ЄС не погоджувати виділення Україні "репараційного кредиту" за рахунок активів РФ – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА