Інтерфакс-Україна
00:57 08.11.2024

МЗС висловило протест у зв'язку з участю представників окупаційної адміністрації в Криму в 12-й сесії WUF12

2 хв читати
МЗС висловило протест у зв'язку з участю представників окупаційної адміністрації в Криму в 12-й сесії WUF12

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з участю представників окупаційної адміністрації Росії в тимчасово окупованій РФ Автономній Республіці Крим (Україна) у 12-й сесії Всесвітнього форуму міст (WUF12), що відбувається з 4 до 8 листопада в Каїрі (Єгипет), за підтримки Програми ООН із населених пунктів (ООН-Хабітат), йдеться в заяві, опублікованій на сайті зовнішньополітичного відомства 7 листопада.

"Наголошуємо, що участь представників окупаційної адміністрації РФ у заходах, які організовуються або відбуваються під егідою міжнародних організацій, насамперед організацій системи ООН, є кричущим порушенням норм міжнародного права та низки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, зокрема, 68/262 "Територіальна цілісність України", - йдеться в тексті.

У МЗС акцентують на тому, що Росія намагається використати для спроб легітимації незаконної окупації українських територій як міжнародні платформи, так і територію суверенних держав, у даному випадку - Арабської Республіки Єгипет. При цьому РФ свідомо провокує напругу, зокрема й на рівні двосторонніх відносин.

Зазначається, що незважаючи на численні наполягання української сторони, ООН-Хабітат так і не спромігся забезпечити належний контроль і визначити чіткий механізм реєстрації учасників WUF12, тим самим допустивши до участі в заході злочинців і поставивши під загрозу реноме цього важливого заходу.

"Закликаємо Генерального секретаря ООН та керівництво ООН-Хабітат вжити невідкладних заходів з метою припинення використання універсального технічного майданчика WUF12 та ООН-Хабітат загалом для спроб легітимізації тимчасової окупації українських територій, а також розповсюдження пропаганди та брехні представниками окупаційної адміністрації РФ", - наголошується в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти: 19 закладів освіти отримали сучасну агротехніку в межах проекту з JICA

Рада надала право центрам рекрутингу ЗСУ вести реєстр призовників

У Києві чоловік підпалив відділення Укрпошти, вважаючи, що допомагає СБУ

Ветерани можуть стати рушієм повоєнного економічного зростання України та основою нових еліт, вважає Залужний

Міністр оборони Великої Британії оголосив про інвестицію 600 млн фунтів стерлінгів на ППО для України

Росіянина, який катував цивільне населення під час окупації Липецької ОТГ, заочно засуджено до 12 років ув’язнення

Зеленський: Путін вірить лише в силу та гроші, тому російські активи можуть і повинні бути використані для захисту від агресії Росії

Україна, Молдова та Нідерланди першими підписали Конвенцію про компенсаційну комісію для України

СБУ та Нацполіція затримали одну із керівниць окупаційного Центру зайнятості "ДНР"

Освітній омбудсмен Лещик: у нас освіта відділена від релігії, я до цього ставлюся досить жорстко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА