Інтерфакс-Україна
09:44 07.11.2024

Окупанти мають намір пошкодити храм святого Петра Могили та собор Успіння пресвятої Богородиці в Маріуполі - Мінкультури

1 хв читати

Російська окупаційна влада має намір пошкодити храм святого Петра Могили та собор Успіння пресвятої Богородиці в Маріуполі Донецької області, повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

"Російські окупанти продовжують знищувати культурні та історичні пам’ятки в Маріуполі. Цього разу під загрозою опинився храм святого Петра Могили та собор Успіння пресвятої Богородиці. Це унікальна споруда, що увійшла до Книги рекордів України як єдиний храм у світі, повністю оздоблений петриківським розписом. Орнаментальний стиль, виконаний львівською художницею Ольгою Черьомушкіною, робить будівлю важливим символом української культурної спадщини", - йдеться в повідомленні міністерства.

Зазначається, що за даними Маріупольської міської ради, російські окупанти вирішили "привести храм до відповідності канонам РПЦ".

"Руйнування маріупольського храму святого Петра Могили й собору Успіння пресвятої Богородиці - це відвертий акт культурного геноциду. Окупанти цілеспрямовано знищують нашу культурну спадщину, маючи намір стерти все, що формує українську ідентичність. Прагнення змінити унікальне оздоблення храму відповідно до канонів рпц є прямою спробою витіснити українську культуру та нав’язати нам чужі цінності", - наводить слова міністра культури Миколи Точицького відомство.

У Мінкультури нагадали, що наразі в Маріуполі ворог уже знищив низку історичних об'єктів: драматичний театр; готель "Спартак"; Реальне училище Василя Гіацинтова; синагогу; найстарішу школу міста - колегіум №1, збудований 1894 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Свириденко передала в посольство США ноту, яка підтверджує завершення внутрішніх процедур щодо інвестфонду

Україна абсолютно готова до дійсно ефективного формату розмов

Делегація Росії чекатиме на українську 15 травня у Стамбулі - Пєсков

Єрмак обговорив із Рубіо перспективи мирних перемовин – Офіс президента

У Нечволодівці на Харківщині вже двоє загиблих і четверо постраждалих – Синєгубов

Трамп заявляє, що має намір скасувати санкції проти Сирії

Будинок ОСББ "Домашній затишок" у Голосіївському районі столиці планує збільшити потужність встановленої СЕС – Кличко

Рубіо та інші офіційні особи США вирушать до Стамбула на переговори України та Росії - Трамп

Двоє чоловіків поранені і пошкоджена багатоповерхівка внаслідок атаки ворожих дронів у Дніпропетровській області

Ердоган повідомив Рютте, що поговорив із Зеленським і Путіним у рамках мирних зусиль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА