Інтерфакс-Україна
18:44 17.09.2024

На підконтрольних Україні територіях перебувають від 16 до 30 млн громадян - директор ІДСД Лібанова

1 хв читати

На підконтрольних Україні територіях проживають від 16 млн до 30 млн громадян, повідомила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи НАН України Елла Лібанова.

"Верховний комісар з питань біженців дає 6 млн українців, які виїхали, але там у мене сумніви пов'язані з тим, що 1,2 млн громадян у Росії. Насправді, хто знає, скільки їх у Росії?", - сказала вона на презентації проєкту посилення демографічної стійкості України у вівторок.

За словами Лібанової, згідно з даними Євростату в середині серпня було зафіксовано 4,2 млн українців зі статусом тимчасового захисту в ЄС.

Згідно з даними Мінсоцполітики, в 1991 році населення України становило 52 млн, а на сьогодні - приблизно 35 млн (із них 31 - на підконтрольних Україні територіях, 2,3 млн - в АР Крим та 1,8 млн - на решті окупованих територій).

Водночас у міністерстві очікують, що 2050 року населення України становитиме 25,2 млн громадян (у межах 1991 року).

У Мінсоцполітики також припускають, що ще 1,3 млн громадян України перебувають на території РФ і Білорусі.

Наголошується, що 4,9 млн осіб стали внутрішньо-переміщеними особами (ВПО) станом на квітень 2024 року, з яких майже 3,6 млн українців переїхали з 24 лютого 2022 року.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Велика Британія готується передати Україні далекобійні балістичні ракети Nightfall — ЗМІ

Ворожа атака пошкодила об’єкт інфраструктури в Одеській області: двоє постраждалих, відсутнє електропостачання – МВА

Папа Римський Лев XIV закликав до припинення насильства в Україні на тлі атак на енергетичну інфраструктуру

В результаті масових протестів в Ірані відомо вже про понад 500 загиблих і тисячі затриманих - ЗМІ

Внаслідок ворожої атаки на автомобіль швидкої допомоги на Чернігівщині постраждали двоє медиків - РВА

ДСНС встановила 5 генераторів для аварійного електроживлення житлових будинків у Києві

Посадовці Словаччини домовилися про відмову в військовій підтримці України - ЗМІ

ДТЕК: Через атаки, морози та перевантаження мереж у Києві фіксуються численні аварії, частина відключень може бути тривалою

У Краматорську через обстріл зруйновано котельню, що обслуговувала один з мікрорайонів міста

Глава "Укрзалізниці" радить планувати стикування із запасом мінімум у 3-4 години

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА