Інтерфакс-Україна
12:59 27.02.2024

Польща наполягає на зміні правил торгівлі агропродукцією з Україною - польський міністр у Брюсселі

1 хв читати
Польща наполягає на зміні правил торгівлі агропродукцією з Україною - польський міністр у Брюсселі

Приплив сільгосппродукції з України зробив виробництво нерентабельним не лише в Польщі, це починають відчувати фермери інших країн Європейського Союзу, заявив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський на пресконференції після засідання Ради міністрів сільського господарства ЄС у Брюсселі в понеділок.

"Деякі правила мають бути запроваджені у сфері торгівлі між Україною та Євросоюзом, особливо з Польщею. Польща, сільські жителі, фермери - всі ми допомогли Україні, українцям і хочемо продовжувати це робити. Але ми маємо відрізняти гуманітарну і військову допомогу від питань, пов'язаних з економічними умовами, від торговельного обігу, який має відбуватися на раціональних, нормальних засадах, відповідно до принципів ринкової економіки", - сказав він.

Секерський також упевнений, що європейським фермерам необхідно надати фінансову допомогу, оскільки вони зазнали витрат на "зелений" курс і відкриття європейського ринку для агротоварів з-за меж ЄС не зі своєї вини.

Польський міністр зазначив, що Єврокомісія висунула надто високі, ірраціональні та дороговартісні вимоги в "зеленому" курсі, що мали протидіяти зміні клімату та сприяти відновленню довкілля, але на ділі призвели до банкрутства багатьох ферм.

"Це не означає, що ми не повинні діяти на захист клімату, просто це потрібно робити по-іншому. Європейська Комісія має перевірити ще раз свої плани", - наголосив польський міністр.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трійку лідерів рейтингу первинних дилерів ОВДП у 2025р сформували Укрексімбанк, ПриватБанк та ОТП Банк

Україна у 2025р. збільшила імпорт вантажних авто на 5,5%

Міненерго припинило повноваження глави "Оператора ринку" Гавви

"Контінентал Фармерз Груп" впровадила е-портал перевізника на базі ERP IT-Enterprise

Колишній член НКЦПФР Бойко планує далі працювати в напрямку розвитку інститутів спільного інвестування

Євроінтеграція відкриє нові можливості, Україна не повинна їх втратити – СЕО "Метінвесту"

Свириденко: Українці вже витратили 11,3 млрд грн "Зимової підтримки"

"Укрфінжитло" готує основу для залучення ринкового фінансування програми "єОселя"

Кількість вакансій на порталі Work.ua зросла в 9 разів у 2025р., середня зарплата - на 22%

Мінекономіки почало напрацьовувати механізми розподілу держдопомоги аграріям з урахуванням рекомендацій Рахункової палати

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА