Інтерфакс-Україна
17:20 13.09.2023

"Київтеплоенерго" і "Київводоканал" просять прем'єра пролонгувати термін повірки лічильників води й тепла

2 хв читати
"Київтеплоенерго" і "Київводоканал" просять прем'єра пролонгувати термін повірки лічильників води й тепла

Комунальне підприємство (КП) "Київтеплоенерго" і ПрАТ "КП Київводоканал" підготували звернення до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо необхідності пролонгації терміну повірки квартирних приладів обліку гарячої та холодної води й теплової енергії, а також внесення відповідної законодавчої ініціативи.

"Через воєнний стан багато киян не могли повірити лічильники у встановлені терміни. Багато громадян зараз перебувають у лавах ЗСУ або перебувають за межами країни та фізично не можуть виконати вимогу постанови Кабінету Міністрів України", - зазначило "Київтеплоенерго" в телеграмі з посиланням на відповідний брифінг представників двох столичних підприємств у середу.

Як нагадали в КП, у квітні цього року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №440, що відновила обов’язкову повірку квартирних приладів обліку для жителів тих територій, які не є окупованими та де не ведуться бойові дії. Відповідно до цієї постанови лічильники з протермінованими свідоцтвами мають пройти періодичну повірку, в іншому випадку – мають бути зняті з обліку.

"Однак до цього більше року діяла інша постанова КМУ №412, що дозволяла громадянам не повіряти квартирні прилади обліку через введення воєнного стану. Отже, в містах збільшилася кількість домогосподарств, що потребують виконання повірки", - пояснили в компанії.

Крім того, в КП наголосили, що нова постанова Кабміну №440 була опублікована з запізненням на місяць і набрала чинності ще через місяць, у зв'язку з чим здійснити повірку такої масштабної кількості приладів обліку у встановлені стислі терміни - протягом місяця - фактично неможливо.

"У Києві під дію постанови потрапили понад 112 тис. лічильників гарячої води та тепла, тобто більше ніж 11%. За даними "Київтеплоенерго", станом на 10 вересня повірено 28 тис. приладів обліку, тобто виконано лише 20% від необхідного обсягу робіт... Тому "Київтеплоенерго" звертається до уряду з пропозицією продовжити граничні терміни повірки до кінця 2023 року", - заявив директор структурного підрозділу "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін.

За його словами, це дасть змогу здійснювати нарахування за фактично спожиті киянами обсяги тепла.

"Продовження термінів повірки квартирних приладів обліку є необхідним рішенням в інтересах громадян, особливо на старті опалювального сезону", - наголосили в "Київтеплоенерго".

Джерело: https://t.me/kyivteploenergo/979

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА