17:01 04.09.2023

Держмитниця та ДПС виявили низку схем із заниженням вартості операцій і несплатою ПДВ в особливо великих розмірах - Гетманцев

2 хв читати
Держмитниця та ДПС виявили низку схем із заниженням вартості операцій і несплатою ПДВ в особливо великих розмірах - Гетманцев

Спільна аналітична робота Державної митної служби (Держмитниця) і Державної податкової служби (ДПС) у перші дні своєї роботи виявила низку випадків із заниженням вартості імпортованого товару і подальшим ухиленням від сплати ПДВ в особливо великих розмірах, повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Лише за минулий тиждень виявлено (низку правопорушень - ІФ-У). Схема щодо ввезення на митну територію ТОВ "Ф" м'яса: свинячі реберця - у 5,4 раза; лопатки - у 4,7 раза; печінки - у 3 рази. Крім того, для оптимізації сплати платежів до бюджету ТОВ "Ф" здійснює фіктивне придбання сала і м'яса свинячого, а також транспортних послуг", - написав він у телеграм-каналі.

Крім того, митна та податкова служби встановили, що ТОВ "А", що здійснює операції з імпорту транспортних засобів, ввезло автомобілі за значно заниженими цінами (наприклад, ціна придбання 51 небитого автомобіля марок AUDI, BMW і MERCEDES менша на $5 тис.). При цьому податкове навантаження підприємства становило 0%.

Згідно з повідомленням, ТОВ "Н" у 2023 році імпортувало фармацевтичну продукцію із заниженням митної вартості порівняно із середньою ціною імпорту в Україні за зазначеними вище товарами вказаного суб'єкта господарської діяльності у понад 24 рази, реалізуючи деякі позиції зі збільшенням максимальної ціни від рівня імпортної у понад 418 разів. Протягом 2023 року підприємство також мало податкову ефективність на рівні 0%, зауважив голова профільного парламентського комітету.

"Ці приклади є лише окремими проявами зловживань, які чинить великий бізнес під час великої війни, крадучи гроші в армії", - наголосив Гетманцев.

"Обмін базами даними (...) уже на старті допоміг виявити очевидні заниження митної вартості. Тому її (співпрацю - ІФ-У) активно розвиватимуть. Дуже-дуже активно", - висловив сподівання в телеграм-каналі народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

Банкіри переважно очікують зниження Нацбанком облікової ставки на 0,5-1 в.п. з 14 червня - опитування

YASNO у 2023 р. збільшила обсяг постачання е/е на 1 млрд кВт-год - СЕО компанії

"Укрзалізниця" підкріпила меморандумом домовленість з ЄБРР про EUR300 млн кредиту на закупівлю електровозів

DFC повідомила про нові програми страхування політичних ризиків в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА