Інтерфакс-Україна
14:22 21.10.2021

Нацбанк України зберіг прогноз інфляції на 2021 рік на рівні 9,6%

2 хв читати
Нацбанк України зберіг прогноз інфляції на 2021 рік на рівні 9,6%

Національний банк України (НБУ) зберіг прогноз інфляції на 2021 рік на рівні 9,6% й очікує її повернення до 5% під кінець 2022 року.

"НБУ зберігає прогноз інфляції на рівні 9,6% у 2021 році. (...) Інфляція сповільнюватиметься завдяки вичерпанню ефектів низької бази порівняння, збереженню сприятливої ситуації на валютному ринку та високим цьогорічним урожаям сільськогосподарських культур. Під впливом зазначених чинників інфляція сповільниться до 5% наприкінці 2022 року і надалі перебуватиме близько цілі", - повідомляється на сайті Нацбанку в четвер.

Зазначено, що зростання споживчих цін також стримуватиметься дією попередніх кроків Національного банку щодо посилення монетарної політики, зокрема повного згортання антикризових монетарних заходів і підвищення облікової ставки.

За оцінками Нацбанку, пік зростання споживчих цін припадає саме на вересень-жовтень цього року, а в подальшому інфляційний тренд розгорнеться.

Регулятор пояснив, що більш швидкому зниженню інфляції завадять тривале збереження цін на енергоносії на високих рівнях і стійкий споживчий попит.

"Ураховуючи розтягнуті в часі ефекти цих проінфляційних чинників, сповільнення інфляції до цілі 5% потребуватиме від Національного банку жорсткіших монетарних умов упродовж 2022–2023 років, ніж передбачалося в липневому прогнозі", - додали в НБУ.

Як повідомлялося, НБУ в липні погіршив прогноз інфляції на 2021 рік із 8% (в квітневому прогнозі) до 9,6% й очікував її повернення до 5% у другій половині 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IFC вперше має намір інвестувати в капітал українських страхових компаній-голова НБУ

Нардеп Гурін: Підняття зарплат військовим має відбутися за рахунок детінізації зарплат та "агресивних" заходів

Експорт українського пшеничного борошна за 5 міс.-2025/26 МР скоротився на 11%

Кабмін скасував 72-годинну перевірку для бронювання, воно здійснюватиметься швидше – Мінекономіки

Держава в 2026р. спрямує на агрострахування 60 млн грн - Мінекономіки

Українці відсутні серед претендентів на бізнес-омбудсмена – рекрутер

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 4% на I кв.-2026 і ще на 4% – до кінця 2026р

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на диспетчеризацію на 2026р в 110,03 грн/МВт*год

НБУ оштрафував банк "Південний" на 18,5 млн грн та ФК "ФІНАКО" на 1,28 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА