Інтерфакс-Україна
13:21 01.10.2021

Голова "Нафтогазу" очікує санкцій на оператора "Північного потоку-2" через зупинення транзиту газу до Угорщини через Україну

2 хв читати
Голова "Нафтогазу" очікує санкцій на оператора "Північного потоку-2" через зупинення транзиту газу до Угорщини через Україну

Зупинення "Газпромом" транзиту газу до Угорщини через Україну має спричинити санкції стосовно оператора "Північного потоку-2" (Nord Stream 2 AG), вважає голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Чекаємо тепер на накладення санкцій на 100% дочірню компанію "Газпрому", оператора "Північного потоку-2". (...) Оскільки відсутність дієвих санкцій створила очікування з боку "Газпрому", що йому насправді дозволено продовжувати використовувати газ як зброю проти України та інших країн і використовувати "Північний потік-2" навіть без дотримання європейських правил", - написав Вітренко на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю.

За його словами, зупинення транзиту до Угорщини через Україну є очевидною демонстрацією наслідків запуску "Північного потоку-2", "який створить величезні загрози для Європи та України".

"Кремль це робить навмисно. Це навіть не брязкання зброєю, це очевидне використання газу як зброї", - зазначив Вітренко, зауваживши, що в спільній заяві США та Німеччина домовлялися про відповідну реакцію на такі дії з боку РФ.

Водночас він укотре наголосив, що для мінімізації впливу "Північного потоку-2" Кремль має розблокувати доступ до транзиту через Україну для "третіх осіб".

Голова НАК звернув увагу, що Україна відповідно до європейських правил створила гарантовані потужності (firm capacity) для транспортування газу з України до Угорщини, чого не зробила угорська сторона.

"Тобто Угорщина може гарантовано отримувати газ з України, а ми з Угорщини - ні. Ось така "одностороння" європейська інтеграція поки у нас з Угорщиною", - резюмував Вітренко.

Як повідомлялося, за даними оператора ГТС України, російський "Газпром" з 1 жовтня 2021 року, від початку нової газової доби (07:00), зупинив транзит природного газу через Україну в напрямку Угорщини.

У ОГТСУ зазначили, що заявки на транзит газу не надійшли, незважаючи на те, що потужності з України на вихід до Угорщини законтрактовані на весь газовий рік (із жовтня 2021 року до 30 вересня 2022) у розмірі 24,6 млн куб. м за добу.

На початку вересня Федеральне мережеве агентство ФРН (Bundesnetzagentur) отримало документи на сертифікацію Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора. Розгляд документів та ухвалення рішення займе до чотирьох місяців. Потім рішення має бути передано Єврокомісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна у 2025 р. збільшила імпорт електрогенераторів у 2,3 раза, акумуляторів – на 55%

Кабмін розподілив 2,56 млрд грн на закупівлю обладнання мобільної розподіленої генерації - Свириденко

ОККО за 2025 рік встановила ще 10 модулів для заправки LPG і зробила його доступним на 90% своїх АЗК

Світові ціни на вершкове масло завдають збитків українським виробникам - аналітики

ТРЦ Blockbuster Mall за 2025 р. збільшив виторг на 25%

Основним ринком збуту українських органічних продуктів залишається Європа, яка купує 93% товарів - Висоцький

ПриватБанк з 2026р обнулив абонплату за обслуговування рахунку активних ФОПів

ЄБРР з початку повномасштабної війни інвестував EUR9,2 млрд у 25 проєктів в Україні – Патроне

Фонд підтримки енергетики акумулював майже EUR1,7 млрд і планує залучити ще EUR380 млн – директор Секретаріату ЕС

Українські виробники ліфтів у 2025р збільшили обсяги виробництва на 25% - Кисилевський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА