Інтерфакс-Україна
19:24 09.09.2019

Україна презентувала ЄК нову модель відокремлення оператора ГТС

1 хв читати
Україна презентувала ЄК нову модель відокремлення оператора ГТС

Україна в понеділок у Брюсселі презентувала Європейській комісії (ЄК) нову модель відокремлення оператора газотранспортної системи (ГТС) країни.

Згідно з повідомленням міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, українська делегація обговорила з представниками комісії кроки, які буде зроблено для своєчасного проведення анбандлінгу.

"Ми маємо надолужити час, згаяний у попередні два роки. Уряд і "Нафтогаз" готові докласти всіх необхідних зусиль, щоб протягом найближчих місяців створити справді незалежного оператора ГТС у повній відповідності з вимогами європейського законодавства", - наведено в повідомленні слова глави Мінекології Олексія Оржеля.

Він також висловив упевненість, що участь ЄК у тристоронніх газових переговорах, що відбудуться 19 вересня, дасть змогу знайти конструктивне рішення для укладення нового договору на транзит російського газу через ГТС України, що відповідає європейському законодавству.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", одним із розглянутих варіантів анбандлінгу є об'єднання оператора ГТС з оператором магістральних і міждержавних ліній електропередачі країни НЕК "Укренерго".

Як повідомлялося 1 січня 2020 року спливає 10-річний транзитний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом". Європейська Комісія вже запропонувала "Газпрому" підтриманий українською стороною варіант укладення транзитного контракту на 10 років із щорічним обсягом від 60 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заявки на участь у програмі залучення інвестицій у проєкти зі скорочення викидів можна подати до 30 січня — Мінекономіки

Кількість виданих кредитів за програмою "єОселя" у 2025 р. зменшилась на 8,7%

РФ у IV кв.-2025 вдвічі збільшила удари по портах України та пошкодила в 2,5 рази більше суден ніж у IV кв.-2024

Енергетики намагаються не допустити збільшення тривалості обмежень е/е в умовах похолодання та обстрілів РФ – глава Держенергонагляду

Мінцифри реалізує 9 погоджених урядом експериментальних проєктів щодо цифровізації в різних сферах

ЕКА починає прийом онлайн-заяв на часткову компенсацію знищеного війною майна та страхових премій при страхуванні від воєнних ризиків

Наглядова рада ПриватБанку погодила збільшення ліміту кредитної лінії для "єОселі" до 11,5 млрд грн

Максимальна допомога по безробіттю з січня 2026р зросла на 647 грн

Профіцит платіжного балансу в листопаді зріс до $5,1 млрд за збільшення дефіциту поточного рахунку до $3,5 млрд

Кабмін встановив працівникам UkraineInvest оклади в розмірі 11-43,7 тис. грн і до 100% надбавок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА