Інтерфакс-Україна
21:11 13.03.2018

Довіра бізнесу до економіки США сягнула рекорду

2 хв читати
Довіра бізнесу до економіки США сягнула рекорду

Довіра керівників найбільших американських компаній до економіки країни в першому кварталі 2018 року досягла найвищих позначок за весь час спостережень, тобто за 15 років, свідчать дані щоквартального опитування асоціації Business Roundtable (BRT).

Топ-менеджери позитивно відреагували на податкові реформи і пом'якшення регулювання за президента США Дональда Трампа.

Індекс піднявся до 118,6 пункту з 96,8 пункту кварталом раніше. Попередній рекорд був встановлений на позначці 113 пунктів в 2011 році. Середнє значення індикатора за весь час збору даних - 81,2 пункту.

Опитування CEO проводилося ще в лютому, до того, як Д.Трамп оголосив про загороджувальні мита на сталь і алюміній, які, на думку експертів, можуть негативно позначитися на настроях у вищому керівництві компаній.

"Над економічним прогресом, досягнутим завдяки пом'якшенню регулювання і реформі податкового кодексу, нависла загроза. Вдаючись до заходів з обмеження міжнародної торгівлі, адміністрація Трампа ризикує підірвати економічний прогрес і завдати шкоди американським працівникам і компаніям, які залежать від зовнішньої торгівлі", - наводяться в повідомленні BRT слова глави організації Джошуа Болдена.

Усі три компоненти індексу довіри Business Roundtable зараз на історичних максимумах. Індикатор планів найму нових співробітників зріс на 22,8 пункту порівняно з IV кварталом, до 98,5 пункту; показник планування капвкладень збільшився на 22,7 пункту - до 115,4 пункту; очікування продажів досягли 141,9 пункту (+19,9 п.п.).

Окрім того, глави провідних компаній поліпшили прогноз зростання ВВП США в 2018 році з 2,5% до 2,8%.

"Висловлені у діях, результати опитування означають зростання кількості робочих місць і нові можливості для всіх американців", - заявив голова BRT Джеймі Даймон, який також є CEO найбільшого за обсягом активів банку США - JPMorgan Chase & Co.

BRT проводить опитування CEO з IV кварталу 2002 року, щоб оцінити настрої серед лідерів найбільших корпорацій і їхні плани щодо інвестицій, найму персоналу і продажу. Асоціація представляє інтереси компаній, в яких працюють майже 15 млн осіб, а сукупна річна виручка перевищує $6 трлн. В опитуванні, що проводилося з 7 лютого до 26 лютого 2018 року, взяли участь 137 очільників найбільших компаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Оновлена стратегія управління держборгом України зберігає фокус на залученні роздрібних інвесторів

НБУ підвищив порогове значення заборгованості для даних з кредитреєстру до 86,47 тис. грн

Держбанк організував з 5 банками консорціумний кредит на 21,5 млрд грн для підприємства ОПК під держгарантію

"Укрнафта" завершила ребрединг колишніх АЗК Shell

Ліцензування "Ростехнадзором" блоку ЗАЕС нікчемне і не несе правових наслідків – Міненерго

Світовий банк позичив Україні $196,3 млн під гарантії Японії за проєктом SURGE зміцнення фіскального управління

Громади затвердили 97% місцевих бюджетів на 2026 рік

Імпорт е/е в Україну збільшився удвічі завдяки падінню цін в країнах ЄС на різдвяні канікули – очільник "Укренерго"

НБУ оновив вимоги до внутрішнього аудиту на страховому, платіжному ринках та на ринку кредитних спілок

Perfect Group у 2025р ввела в експлуатацію понад 60 тис. кв. м житла

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА