Інтерфакс-Україна
15:39 19.11.2025

"Енергоатом" від початку року сплатив 132 млрд грн за послугу ПСО й покрив 100% її вартості за січень-жовтень

2 хв читати
"Енергоатом" від початку року сплатив 132 млрд грн за послугу ПСО й покрив 100% її вартості за січень-жовтень

АТ "НАЕК "Енергоатом" від початку 2025 року продовжує у повному обсязі виконувати спеціальні обов’язки із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів (ПСО), спрямовані на зниження її вартості для населення.

"З початку 2025 року "Енергоатом" покрив 100% вартості послуги ПСО січня-жовтня 2025 року, сплативши майже 132 млрд грн, щоб забезпечити українців доступною електроенергією", – повідомила компанія у середу.

Згідно з фінансовим планом "Енергоатом", прогнозна вартість послуги ПСО у 2025 року становить 159,8 млрд грн (з ПДВ). У компанії також нагадали, що у 2024 році "Енергоатом" сплатив за послугу ПСО 153 млрд 184 млн грн (з ПДВ).

Як повідомлялося, у 2024 році "Енергоатом" спрямував на виплату ПСО 58% свого чистого доходу. Чистий прибуток компанії за минулий рік склав 1,3 млрд грн.

Своєю чергою прибуток НАЕК до оподаткування за січень-вересень цього року склав 15 млрд 716,90 млн грн, а чистий прибуток – 12 млрд 839,29 млн грн, тоді як за аналогічний період минулого року компанія мала збиток – відповідно 5 млрд 503,44 млн грн та 4 млрд 593,46 млн грн.

Як зазначається у звіті компанії, який є у розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна", дохід "Енергоатому" за дев'ять місяців цього року збільшився на 33,4% – до 173 млрд 873,86 млн грн.

Наразі "Енергоатом" експлуатує дев'ять енергоблоків Південноукраїнської, Рівненської та Хмельницької АЕС загальною потужністю 7880 МВт, які розташовані на підконтрольній Україні території.

Запорізька АЕС з шістьома енергоблоками ВВЕР-1000 загальною потужністю 6000 МВт після її окупації 3-4 березня 2022 року не виробляє електроенергію з 11 вересня того ж року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заявки на участь у програмі залучення інвестицій у проєкти зі скорочення викидів можна подати до 30 січня — Мінекономіки

Кількість виданих кредитів за програмою "єОселя" у 2025 р. зменшилась на 8,7%

РФ у IV кв.-2025 вдвічі збільшила удари по портах України та пошкодила в 2,5 рази більше суден ніж у IV кв.-2024

Енергетики намагаються не допустити збільшення тривалості обмежень е/е в умовах похолодання та обстрілів РФ – глава Держенергонагляду

Мінцифри реалізує 9 погоджених урядом експериментальних проєктів щодо цифровізації в різних сферах

ЕКА починає прийом онлайн-заяв на часткову компенсацію знищеного війною майна та страхових премій при страхуванні від воєнних ризиків

Наглядова рада ПриватБанку погодила збільшення ліміту кредитної лінії для "єОселі" до 11,5 млрд грн

Максимальна допомога по безробіттю з січня 2026р зросла на 647 грн

Профіцит платіжного балансу в листопаді зріс до $5,1 млрд за збільшення дефіциту поточного рахунку до $3,5 млрд

Кабмін встановив працівникам UkraineInvest оклади в розмірі 11-43,7 тис. грн і до 100% надбавок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА