07:01 20.05.2024

Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

2 хв читати
Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

Можлива загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі може мати серйозні наслідки для країни, проте не дестабілізує її так, як могла б смерть верховного головнокомандувача, припускають в Інституті вивчення війни (ISW).

У звіті аналітиків ідеться, що потенційна смерть Раїсі має велике значення та довгострокові наслідки для режиму. Але це не дестабілізує режим так, як могла б смерть Верховного лідера Аятоли Хаменеї.

"Наразі незрозуміло, чи загинули внаслідок аварії будь-які офіційні особи. Пошуково-рятувальні загони призупинили безуспішні повітряні пошуки через погану погоду", - йдеться у звіті.

Як повідомляється, згідно з Конституцією країни, перший віцепрезидент Мохаммад Мохбер тимчасово перебере на себе обов'язки Раїсі як президента, і що вибори для постійної заміни президента мають бути проведені протягом 50 днів.

"Мохбер керував дуже потужною організацією "Виконання наказу Імама Хомейні", яку контролює Верховний лідер і яка, своєю чергою, має величезні економічні активи в Ірані. США запровадили санкції проти Мохбера та EIKO в січні 2021 року", - зазначили в ISW.

Науковці зазначають, що Раїсі міг бути сильним фаворитом на зміну Хаменеї на посаді верховного лідера, тож його загибель має серйозні наслідки для спадкоємності верховного лідера.

У ISW наголошують на наступних кількох днях, які можуть змінити безпосередню та довгострокову динаміку режиму, включно з наступністю верховного лідера.

"Лише час покаже, що сталося і як Хаменеї впорається з такою втратою", - йдеться в повідомленні.

Тим часом, наголошують західні аналітики, можлива смерть Раїсі не змінить нинішньої траєкторії режиму в бік більш жорсткої та консервативної внутрішньої політики та більш агресивної регіональної політики.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр Великої Британії Сунак: Путін не зацікавлений у справедливому мирі

Гарріс Зеленському: Сполучені Штати поділяють ваше бачення закінчення цієї війни та припинення страждань українського народу

Кулеба і Боррель обговорили прогрес України на шляху в ЄС і постачання зброї

Президент Єврокомісії: Заморожування конфлікту сьогодні, в той час як війська РФ окупують територію України, не є відповіддю

Шольц: Припинення вогню без переговорів і дорожньої карти до справедливого миру легітимізує захоплення РФ української землі

У G7 закликали КНР чинити тиск на РФ, щоб та припинила агресію проти України - комюніке

РФ має заплатити понад $486 млрд за завдані Україні збитки, триває пошук шляхів змусити її зробити це - декларація лідерів G7

Київрада встановила прозорі правила в роботі МАФів

Порошенко пропонує план термінових заходів для захисту від енергетичного колапсу

Лідери G7 досягли політичної угоди щодо використання доходів від заморожених активів РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА