10:27 13.05.2024

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

2 хв читати
КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

Більшість опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі, Чехії (80%) вірять, що у війні переможе Україна, однак серед них цілком упевнені в цьому 40%, а решта - скоріше так вважають.

Про це свідчать дані опитування, проведеного 20-26 квітня 2024 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій "Форум".

У пресрелізі за підсумками дослідження, опублікованому на сайті КМІС у понеділок, також наголошується, що 51% українських біженців підтримують варіант, коли Україна стає членом НАТО, але з гарантіями безпеки, що поширюються тільки на контрольовані зараз урядом території. При цьому звільнення нині окупованих територій має бути відкладене на майбутнє. Не підтримують такий варіант 33%, не визначилися з думкою - 16%.

Опитування проводилося методом онлайн-інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assistedwebinterviews, CAWI), вибірка - 801 респондент (дорослі громадяни віком 18 років і старше), які виїхали з України після 24 лютого 2022 року й зараз проживають у Німеччині, Польщі та Чехії.

Формально за звичайних обставин теоретична статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95) не перевищувала 3,5%. Водночас слід зважати на відсутність надійних статистичних даних щодо кількості та розселення українських біженців, відсутність даних щодо їхньої статево-вікової структури, укоріненість окремих українських біженців і, як наслідок, менший інтерес до участі в українських опитуваннях, особливості методу онлайн-інтерв'ю. Зазначені чинники впливають на похибку, і фактична похибка буде дещо вищою. Водночас дослідники вважають, що отримані результати все-таки зберігають значну репрезентативність і дають змогу аналізувати суспільні настрої українських біженців.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд заблокував допомогу, яку Київ виділив Чернігову на будівництво додаткових фортифікацій, - секретар Київради

За матеріалами СБУ суд заборонив діяльність партії "Наш край", у політсилі оскаржать це рішення

У ВР близькі до консенсусу щодо законопроєкту про будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС

"Свою правоту відстоюватимемо у Верховному суді", - "Наш край" відреагував на спробу заборони партії

Рішення країн Заходу останніх місяців демонструють значні зрушення в прагненні досягти миру в Україні - заступник голови місії посольства Франції

РФ можна запрошувати на переговори тільки після її поразки - французький експерт

Вибори у США не змінять підтримку України американським народом - експосол Тейлор

Польща зацікавлена в розширенні ЄС і членстві України - голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі

Україна стане членом ЄС, але шлях буде непростим - представник Євросоюзу

Яценюк: Конференція з відновлення в Берліні, засідання G7 і Саміт миру продемонстрували, що у нас єдність

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА