Інтерфакс-Україна
11:06 12.12.2023

Глави МЗС країн-учасниць Східного партнерства провели засідання в Брюсселі

2 хв читати
Глави МЗС країн-учасниць Східного партнерства провели засідання в Брюсселі

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 11 грудня взяв участь у засіданні міністрів закордонних справ країн-учасниць Східного партнерства в Брюсселі, повідомила пресслужба МЗС.

Як зазначають, Білорусь не була присутня на засіданні.

"Країни Східного партнерства мають зосередитися на вирішенні спільних викликів - протидії гібридній війні, дезінформації, маніпуляціям та іноземному втручанню", - сказав глава МЗС України.

Міністр особливо наголосив, що для поглиблення галузевої співпраці слід зосередитися на реалізації регіональних проєктів, поліпшити мережеві зв'язки, пожвавити енергетичну співпрацю.

"Відповіддю на використання Росією постачання енергоресурсів як зброї має стати диверсифікація маршрутів енергопостачання, зменшення залежності від російського викопного палива, перехід до чистої енергії, повна синхронізація енергосистеми України з електромережею ENTSO-E та інтеграція до європейських енергетичних ринків", - зазначив Кулеба.

Міністр розповів, що Україна активно розвиває відновлювану енергетику, щоб стати постачальником чистого водню у всій Європі. Насамперед йдеться про впровадження Водневих долин у Закарпатській та Одеській областях.

Міністр наголосив на важливості інтеграції українських залізничних, автомобільних і судноплавних внутрішніх водних шляхів в індикативні карти Транс'європейської транспортної мережі.

Кулеба також підтвердив намір України укласти Угоду про регіональний роумінг: "Враховуючи триваючу повномасштабну війну Росії проти України та надзвичайно складну економічну ситуацію в нашій країні, ми будемо готові підписати угоду за умови, що її положення будуть застосовані не раніше ніж через шість місяців після завершення воєнного стану".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА