11:39 23.11.2023

Австрія закликала ЄС не давати перевагу Україні перед Боснією і Герцеговиною в питанні членства

2 хв читати
Австрія закликала ЄС не давати перевагу Україні перед Боснією і Герцеговиною в питанні членства

Глава Міністерства закордонних справ Австрії Александер Шалленберг закликав лідерів Європейського Союзу не надавати перевагу Україні перед Західними Балканами, коли вирішуватимуть питання про переговори про членство. Про це він заявив в інтерв'ю Financial Times, повідомляє "Європейська правда".

Як зазначив Шалленберг, Євросоюзу необхідно закріпити свій вплив і в Україні, і в Боснії і Герцеговині, щоб протидіяти російському впливу, і стабільність в обох регіонах однаково важлива. Тому було б "геостратегічною катастрофою", якби ЄС дивився на Західні Балкани "під збільшувальним склом і в рожевих окулярах - на Україну".

"Не можна, щоб одні групи були на швидкісній смузі, а інші - на службовій", - сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи розглядає Австрія можливість накласти вето на початок переговорів про вступ з Україною, якщо Боснії також не буде надано зелене світло для переговорів, Шалленберг сказав, що дискусії "вже тривають у правильному напрямку".

"Але... давайте не створювати проблему в регіоні, який очікує вже 20 років, і не створювати їм іще одного бар'єру. Як сказав прем'єр-міністр Албанії Еді Рама, якщо я правильно навів його слова, чи маємо ми розпочати війну на Балканах, щоб привернути вашу увагу? Будуть дуже гарячі дебати, і ми хочемо, щоб сигнали були однаковими в обох напрямках із геостратегічних міркувань", - заявив міністр.

Він наголосив, що є прихильником поступового розширення ЄС, однак нинінеобхідний інший підхід, ніж під час попередніх хвиль розширення у 2004-му, 2007-му і 2013 роках, коли це було питання "вступати чи не вступати".

Якщо буде збережено старий підхід, "Україна, ймовірно, ніколи не стане його (Євросоюзу) частиною... до певної міри", вважає Шалленберг.

За його словами, поетапний підхід допоміг би прив'язати країни-кандидати до ЄС, перш ніж надавати їм переваги повного вступу, такі як доступ до сільськогосподарських субсидій.

"Чи можемо ми уявити собі розширення без аграрної політики? Так, можемо", - сказав він, додавши, що для нових членів можуть бути запропоновані довгі перехідні періоди.

Шалленберг заявив, що ЄС не має дозволяти Росії та Китаю посилювати свій вплив у регіоні Західних Балкан, зокрема й за допомогою інфраструктурних проєктів, які слід фінансувати Брюсселю.

"Ми маємо послати сигнал третім сторонам: ці країни - наші, вони є частиною нашої сім'ї", - зазначив міністр.

Окремо він застеріг від повільного прогресу щодо Сербії.

"Для народу Сербії нічого не рухається... Уперше ми маємо опитування в Сербії, де переважна більшість не підтримує Європейський Союз. Це має вдарити в усі наші тривожні дзвони. Ми їх втрачаємо", - наголосив Шалленберг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава ЄП і спікери 23 парламентів закликали Майка Джонсона винести на голосування законопроєкт про допомогу Україні - Стефанчук

Зеленський запросив держави балканського регіону взяти участь у Саміті миру

Зеленський запропонував провести спеціальний українсько-балканський Форум оборонних індустрій

Підтримка України не повинна залежати від бюрократичних затягувань чи внутрішніх перешкод - Рама

Україна та Албанія підписали Договір про дружбу та співробітництво

Зеленський обговорив із прем'єром Албанії оборонні потреби України та спільне виробництво озброєнь

Канада не планує відправляти війська в Україну - міністр оборони

Спецпредставник Китаю в березні відвідає Україну, РФ і країни ЄС

Профільний комітет поки що не почав розглядати поправки до законопроєкту про мобілізацію - Фріз

Президент Фінляндії виступив проти ідеї введення західних військ в Україну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА