Інтерфакс-Україна
13:36 22.11.2023

Гарантії безпеки ЄС Україні обговорюватимуть з Києвом у грудні

2 хв читати
Гарантії безпеки ЄС Україні обговорюватимуть з Києвом у грудні

Можливі гарантії безпеки Україні, які може надати Києву Європейський Союз, будуть предметом обговорення з українською стороною в грудні під час візиту місії ЄС.

Про це в середу в Брюсселі агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив високопоставлений європейський чиновник. "Пропозиції держав - членів ЄС будуть предметом обговорення в грудні під час місії ЄС в Україну, про яку після засідання Ради говорив високий представник (Жозеп Боррель)", - сказав він.

За словами співрозмовника агентства, місія складатиметься з експертів ЄС, причому цей візит не анонсуватимуть, оскільки напрацювання таких документів є "звичайним рутинним процесом", який у ЗМІ подають "як щось велике". До того ж, додав він, про ці пропозиції вже говорив Боррель.

Як повідомлялося, 13 листопада після засідання Ради ЄС з питань закордонних справ Боррель сказав: "Як вам відомо, на останній Раді Європейського Союзу я отримав завдання від європейських лідерів розробити безпекові зобов'язання Європейського Союзу перед Україною. Ми працюємо над цим із країнами-членами. На початку місяця я направлю в Україну місію, щоб обговорити з українцями наші пропозиції. Якщо я зможу поїхати, я був би дуже радий, але в будь-якому разі заступник генерального секретаря з питань безпеки й оборони поїде в Україну і представить пропозиції, які держави-члени все ще обговорюють".

За його словами, ці пропозиції включатимуть ініціативу створити в Європейському фонді миру призначений для України розділ (запропоновано EUR20 млрд), і цю ініціативу буде представлено Раді Європейського Союзу в грудні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Буймістер вийшла з фракції "Батьківщина" в Раді

Нардепами за виборчим списком "Слуги народу" можуть стати Кравець та Карабута

Тимошенко: Заявляю, що оприлюднені аудіозаписи не мають до мене жодного відношення

Порошенко в Раді закликав обговорити з прем’єркою ситуацію в енергетиці

Масові протести свідчать про прагнення народу Ірану до свободи, гідності та кращого майбутнього – заява МЗС

Каллас: 20-ий пакет санкцій для РФ буде готовий у лютому

Рютте про ситуацію навколо Гренландії: НАТО обговорює кроки щодо посилення безпеки в Арктиці

Трамп закликав протестувальників в Ірані захоплювати урядові установи

Країни-партнери мають посилити тиск на РФ та обговорять гарантії безпеки для України у Давосі – прем'єр Нідерландів

На зустрічі лідерів у Давосі буде запропоновано Трампу підтримати домовленості минулого тижня в Парижі - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА