Інтерфакс-Україна
14:25 30.01.2023

Брюссель: рішення поставити Україні танки було реакцією на ескалацію з боку Росії, а не навпаки

2 хв читати
Брюссель: рішення поставити Україні танки було реакцією на ескалацію з боку Росії, а не навпаки

Рішення поставити Україні сучасні танки у боротьбі з російськими загарбниками стали реакцією на ескалацію ситуації з боку Росії, а не навпаки, констатував представник Європейської комісії з питань зовнішньої політики Пітер Стано.

Про це він сказав у понеділок у Брюсселі на брифінгу, відповідаючи на запитання-припущення про те, що рішення про постачання танків Україні спричинило ескалацію ситуації, "і люди стурбовані новою світовою війною з використанням ядерної зброї".

"Насамперед рішення поставити танки України було мотивовано рішучістю Європейського Союзу допомогти Україні себе захистити у світлі збільшення ескалації Росією. Це - відповідь на ескалацію з боку Росії, яка майже рік із початку незаконного і невиправданого захоплення України вбиває людей, цивільних, руйнує цивільну інфраструктуру, використовує голод як зброю, використовує енергію як зброю - вони (росіяни) використовують як зброю все, що вони можуть, щоб зламати Україну та її існування як країни, як держави. Європейський Союз має допомогти Україні захистити себе", - заявив Стано.

Представник Єврокомісії знову зазначив, що Україна "захищає свою незалежність, свою територію, свій народ перед агресією, яка має на меті зруйнувати країну і державу, як про це заявив Путін".

"Це (рішення поставити танки - ІФ-У) не ескалація, але відповідь на ескалацію тиску та кровопролиття проти цивільних цілей та цивільних в Україні", - зазначив він.

Говорячи про висловлювання експрезидента США Дональда Трампа, що той може "вирішити ситуацію в Україні за 24 години", Стано сказав: "Для нас немає підстав це коментувати. ЄС був залучений до мирних зусиль з початку нарощування (військової присутності РФ на кордоні з Україною), а не з початку війни, яке було перед вторгненням як таким. ЄС завжди виступав із пропозиціями для російської сторони для того, щоб обговорити справжні російські занепокоєння щодо структури безпеки. І це не ЄС, хто відкинув ці пропозиції. Ми завжди готові підтримати мирні переговори, і в цьому плані ми координуємо наші зусилля з нашими партнерами, включаючи США та інших. Головна ціль, дуже термінова ціль - гарантувати, щоб мир повернувся до України якнайшвидше. Але всі мирні пропозиції досі відкидалися Росією", - розповів Стано.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський

Україна може провести вибори одночасно з референдумом щодо мирної угоди - Зеленський

Порошенко: РФ вже стирається, Україні треба бути міцніше та відповідальніше, щоб не стертися раніше

Українська дипломатія у 2026 сфокусується на зміцненні війська, розвитку ОПК, тиску на РФ і справедливому мирі – МЗС

"Євросолідарність" ініціює зупинку конкурсу на 109 млн грн для каналів телемарафону, щоб спрямувати ці кошти на ЗСУ - заява

Раді пропонують удосконалити конституційну процедуру - законопроєкт

ЦВК: Вибори можуть відбутися тільки за умов безпеки та відповідних законодавчих змін, наразі м'яч на боці Ради

Порошенко виступив проти виборів під час воєнного стану та за створення уряду національної єдності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА