07:10 29.03.2022

Народні депутати пропонують ВР передбачити процедуру про заборону проросійських партій в Україні

2 хв читати
Народні депутати пропонують ВР передбачити процедуру про заборону проросійських партій в Україні

Група народних депутатів із фракції "Слуга народу" зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт про процедуру та наслідки заборони проросійських партій в Україні, повідомила голова політсили "Слуга народу" Олена Шуляк.

Документ оприлюднено на сайті парламенту під реєстраційним номером 7172-1.

"ВР отримала проєкт закону, який напрацювали спільно з колегами-депутатами та Мін'юстом. Він про процедуру та наслідки заборони проросійських партій", - написала парламентарій у своєму телеграм-каналі.

Шуляк пояснила, що йдеться про обмеження для утворення та діяльності політичних партій, які виправдовують, визнають правомірною або заперечують збройну агресію Росії проти України, у тому числі шляхом її представлення як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також тих, хто виправдовує дії та бездіяльність осіб, причетних до цього.

Законопроєкт пропонує визначити в умовах воєнного стану підсудність справи про заборону партії як суду першої інстанції підсудні апеляційному адміністративному суду в апеляційному окрузі, який включає місто Львів.

Водночас судом апеляційної інстанції у справі про заборону партії є Верховний Суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менш ніж із п'яти суддів. Судове рішення Верховного Суду у таких справах є остаточним та касаційному оскарженню не підлягає.

Максимальним терміном розгляду адміністративних справ про заборону партії у суді першої інстанції після відкриття провадження у справі пропонується визначити один місяць.

Суд апеляційної інстанції має розглянути справу протягом місяця після відкриття апеляційного провадження.

У разі заборони судом партії майно, кошти та інші її активи та її структурних утворень переходять у власність держави, про що зазначається в рішенні суду.

Джерело:

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Макрон закликав Трампа сконцентруватися на пріоритетних проблемах і вирішити ситуацію в Україні замість торгової війни з ЄС

Орбан звинуватив ЄС у "знищенні Європи" через фінансування "безнадійної" війни в Україні

Порошенко заявив про нелегітимність Путіна і необхідність демократичних виборів в РФ в контексті перемовин

Порошенко у Держдепі США обговорив зміцнення переговорних позицій України

Україна не має проводити вибори до припинення бойових дій, але така можливість є ознакою здорової демократії, вважає Келлог

Необхідно довести Келлогу, що вибори не є першочерговим питанням - нардеп Наливайченко

Удар по Ізюму – чергове нагадування про ціну війни, розв’язаною Росією – посол США

Єрмак та Волц обговорили необхідність організації особистих контактів між президентами України та США найближчим часом

Зеленський та прем'єр Австралії обговорили продовження оборонної допомоги та прямі інвестиції в український ОПК

Позитивно оцінюємо сигнали від Трампа, він розуміє що секрет РФ - у нафтодоларах - уповноважений президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА