11:42 14.01.2022

Лавров обвинувачує Захід у прагненні уникнути вирішення питань про гарантії безпеки

2 хв читати
Лавров обвинувачує Захід у прагненні уникнути вирішення питань про гарантії безпеки

Захід хоче зняти зі США відповідальність за вирішення питання щодо гарантій безпеки та розпочати абстрактні дискусії, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

"Ми ці задуми бачимо: все ось так-от "спустити" в якісь абстрактні дискусії, і, звісно, ми чекатимемо - і твердо сказали про це американцям - саме від них реакції, яка має бути реакцією по-дорослому", - сказав Лавров на пресконференції за підсумками 2021 року у п'ятницю.

За словами міністра, щоб вести переговори у рамках ОБСЄ, "вона для цього має стати організацією". "У неї навіть немає статуту. І щоб ОБСЄ набула міжнародно-правової юридичної суб'єктності, ми вже 15 років пропонуємо розпочати переговори над таким статутом", - зазначив Лавров.

"Нам відповідають, насамперед американці: ні-ні-ні, як раз принадність ОБСЄ ось у цій гнучкості. У гнучкості питання суворої безпеки ніколи не вирішувалися і ніколи не вирішуватимуться", - наголосив Лавров.

За його словами, на Заході усвідомили, що Росія не очікуватиме нескінченно відповіді на свої пропозиції щодо гарантій безпеки.

"Ми, як ви і самі сказали, очікуємо письмової реакції. Наші партнери, у нас є підстави думати, усвідомили необхідність зробити це швидко, конкретно, на папері, і усвідомили, що ми не чекатимемо нескінченно, а плани замотати цей процес, звісно, існують", - сказав Лавров.

За його словами, "усі розуміють, що перспективи досягнення згоди залежать від Сполучених Штатів Америки". "Що б нам не говорили про необхідність консультуватися із союзниками, залучення всіх членів ОБСЄ до цього процесу, це всі відмовки та спроби затягнути процес", - зазначив міністр.

"Ми хочемо бачити позицію на папері. Постатейно, за кожним нашим пунктом хочемо отримати реакцію: це підходить/не підходить, якщо не підходить - чому. Якщо потрібно доповнити чимось, сформулюйте поправки. Якщо є що додати - дайте поправки на папері", - сказав Лавров.

Він також заявив, що Москва поважає суверенітет Фінляндії та Швеції, і є підстави вважати, що внесок цих країн у європейську безпеку як нейтральних держав не ослабне.

За словами міністра, "ось хто не поважає суверенітет Фінляндії та Швеції, - це ті, хто всіма правдами та неправдами хочуть спровокувати їх приєднання до НАТО, і будівництво цього питання розпочалося давно, далеко не зараз".

"Вирішувати (чи вступати до НАТО - ІФ), безумовно, фінському народу, шведському народу. Ми обговорюємо з нашими сусідами ці теми завжди, коли проводимо переговори з міжнародної проблематики. І ми бачимо, що керівництво Фінляндії та Швеції розуміють усі аспекти цього питання", - наголосив Лавров.

За його словами, "у нас є підстави вважати, що внесок нейтральних держав у європейську безпеку не ослабне".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна не просила США надати своїх військових для оборони – член Палати представників Конгресу США

Україна готова до створення оборонних союзів із іншими країнами, заявляє Зеленський

Боротьба з олігархами - пріоритет №3 після ескалації та економіки - Зеленський

Байден і фон дер Ляєн заявляють про спільну роботу на тему постачань газу до ЄС у разі вторгнення РФ в Україну

Порошенко закликав владу до адекватних дій: Танки стоять без пального, а ви ганяєтеся за опозицією

Стефанчук попросив сенаторів США посилити законодавчо підтримку України у сфері безпеки

Тимошенко: Україну намагаються змусити до виконання неприйнятних Мінських домовленостей

Стефанчук закрив 6-ту сесію ВР IX скликання

У Києві вважають надуманим твердження Сіярто про політику порушення прав нацменшин в Україні

Арахамія про можливі кадрові ротації в Кабіні: Це невчасно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА