Інтерфакс-Україна
11:08 17.12.2021

Зеленський подякував країнам ЄС та раді НАТО за підтримку України у протидії ескалації з боку РФ

2 хв читати
Зеленський подякував країнам ЄС та раді НАТО за підтримку України у протидії ескалації з боку РФ

Президент України Володимир Зеленський подякував країнам Європейського Союзу та Раді Північноатлантичного альянсу за підтримку України у протидії ескалації з боку РФ та заклики про необхідність негайної деескалації, адресовані російській владі.

"Упевнений, що рішучість та скоординовані дії наших партнерів допоможуть запобігти найгіршому сценарію. Докладаємо спільних зусиль для збереження миру", - написав Зеленський у Twitter у п'ятницю.

Раніше лідери країн ЄС пообіцяли, що військовий напад Росії на Україну спричинить низку серйозних контрзаходів, зокрема скоординовані санкції проти Москви.

Напередодні агентство Bloomberg із посиланням на джерела повідомило, що США підштовхують Європейський Союз до завершення підготовки санкцій щодо Росії, які торкнуться російського енергетичного сектора та банків.

"Адміністрація Байдена (президента США Джо Байдена – ІФ) підштовхує Європейський Союз завершити розробку широкого пакету санкцій проти російських банків та енергетичних компаній, які можна було б упровадити спільно зі США у разі нападу Росії на Україну", – інформує Bloomberg.

Одночасно джерела зазначили, що союзники з ЄС, на відміну від США, налаштовані менш радикально у питанні впровадження санкції проти Росії.

За даними джерел, у Брюсселі також вважають проблематичним відключення РФ від платіжної системи SWIFT у межах санкцій. Як повідомлялося раніше, адміністрація США розглядає цей захід на випадок нападу Росії на Україну. Телеканал CNN назвав це "ядерною опцією".

Повідомлення від джерел надійшли на тлі саміту ЄС, де лідери обговорюють низку нових обмежувальних заходів у разі вторгнення Росії в Україну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА