Інтерфакс-Україна
15:19 08.05.2020

Зеленський: Ми відзначаємо подвиг українського народу і його внесок у перемогу антигітлерівської коаліції, за роки Другої світової загинули понад 8 млн українців

3 хв читати
Зеленський: Ми відзначаємо подвиг українського народу і його внесок у перемогу антигітлерівської коаліції, за роки Другої світової загинули понад 8 млн українців

Президент України Володимир Зеленський зазначає, що 8 травня Україна разом з усім світом шанує подвиг свого народу і його великий внесок у перемогу над нацизмом.

"Сьогодні, у День пам'яті та примирення, ми вклоняємося перед усіма, хто захищав світ від нацизму, захищав рідну українську землю і загинув у роки Другої світової війни. Ми відзначаємо подвиг українського народу і його внесок у перемогу антигітлерівської коаліції. У ніч з 8 на 9 травня ми зустрінемо першу хвилину миру - момент падіння і капітуляції нацистського режиму", - сказав він у відеозверненні з нагоди Дня пам'яті та примирення 8 травня.

Зеленський зазначив, що всього за одну хвилину можна змінити світ: можна врятувати його, а можна - знищити, віддавши наказ на перший обстріл, результатом якого стануть десятки мільйонів людських життів.

"У цей день Україна разом з усім світом каже: Never again. Ніколи знову. Сьогодні це два найважливіших слова для історії людства і його майбутнього. І вони не можуть стати формальністю", - зазначив він.

Президент наголосив, що наразі всі люди, особливо молоде покоління, раді жити в світі, де панує повага і рівність, де немає місця ксенофобії та расизму. "І ми не маємо права забути, яку ціну заплатили наші предки, щоб українці мали можливість жити в такому світі. І не маємо права забути, що саме ми маємо на увазі, коли говоримо: "Ніколи знову". Це страшні спогади учасників війни, ніколи знову не можуть стати реальністю", - сказав він, навівши низку таких спогадів.

Зеленський заявив, що ніколи більше не мають повторитися голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, концтабори і газові камери: "Ось чому ми говоримо - ніколи знову. Ось чому ми маємо пам'ятати, до чого призводить ненависть, агресія і божевільна ідеологія про світове панування однієї нації".

Президент України нагадав, що за шість років Другої світової війни загинули понад 8 млн українців. "У Другій світовій загинув кожен п'ятий українець. І я не знаю, чи можна взагалі в повній мірі усвідомити ці цифри. Мільйони покалічених доль, мільйони шрамів на землі у вигляді могил. Мільйони дітей, які більше не почують батьківську казку перед сном, мільйони матерів, які більше не обіймуть своїх синів. Мільйони будинків, до яких ніхто не повернеться, мільйони листів, які залишилися без відповіді. Мільйони ненаписаних книг, віршів і пісень. Мільйони невимовних "Я тебе кохаю", - зазначив він.

Зеленський розповів, що 8 травня під час поїздки до Луганської області побував біля села Півнівки Міловського району, де в грудні 1942 року розпочалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі: "До завершення війни ще було далеко. Але наші дідусі й бабусі з кожного куточка країни боролися з нацизмом, захищали рідну землю, гинули за Батьківщину і перемогли заради нас із вами, щоб наступні покоління українців могли вільно жити на своїй землі, у своїй державі в мирі та злагоді".

Зеленський наголосив, що сьогодні мужні українські військові захищають Україну, її суверенітет і територіальну цілісність, заради миру, якого всі українці так потребують, заради процвітання незалежної України і заради майбутніх поколінь.

"Дорогі українці! Сьогодні ми вшановуємо пам'ять усіх ветеранів, які боролися з нацистами, всіх підпільників, військовополонених, гастарбайтерів, полонених концтаборів, дітей війни та кожного, хто постраждав від нацистської окупації. Ця війна принесла порожнечу в наші міста і села, в наші сім'ї, в наші душі й серця. Ми можемо заповнити цю порожнечу молитвою за душі загиблих і закатованих. Заповнити її розповідями молодому поколінню про жахи Другої світової, для неповторення цієї катастрофи. Дивіться сьогодні фотографії своїх дідусів, бабусь, прадідів і прабабусь. Перечитайте їх листи. І без зайвих пафосу і помпи, про себе, в душі, просто скажіть їм "Спасибі". Повірте, вони почують. І будуть знати, що ми пам'ятаємо. Ну, а на цьому місці вже незабаром ми відновимо символ нашої пам'яті. пам'яті всіх, хто загинув за Україну. Ніколи знову!" - сказав у зверненні президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пезешкіан назвав підписання меморандуму між Іраном і США історичною подією

Стати представником ЄС на переговорах з РФ не може людина, яка походить із великої країни Євросоюзу, вважає Мелоні

Рютте говорить, що в НАТО відомо про підтримку Китаєм РФ у війні проти України, але не коментує підготовку російських військових

Ормузька протока не входить до зони відповідальності НАТО, проте альянс готовий надати допомогу там у разі потреби – Рютте

Рютте: головним результатом саміту в Анкарі для України буде "залізна відданість" союзників подальшій підтримці

Британський прем'єр назвав інцидент у Ла-Манші за участю російського військового корабля безрозсудним

Німеччина готова брати участь у гарантуванні безпеки Ормузької протоки – Мерц

Сибіга: ми вітаємо сильну заяву G7 з новими кроками на підтримку України та посилення тиску на Росію

Країни G7 збільшать потужності ППО та далекобійної зброї, готові передати ліцензії на виробництво зброї в Україні – заява

Раді пропонують посилити підслідність НАБУ та САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА