19:14 04.03.2020

МЗС України засуджує поїздку делегації муніципалітетів Сицилії до окупованого Криму

1 хв читати
МЗС України засуджує поїздку делегації муніципалітетів Сицилії до окупованого Криму

Міністерство закордонних справ України засуджує поїздку делегації муніципалітетів Сицилії на територію тимчасово окупованого Російською Федерацією Криму.

"Зазначена поїздка є відвертим порушенням законодавства України і норм міжнародного права та такою, що підриває суверенітет і територіальну цілісність України", - йдеться у відповіді речниці МЗС України, оприлюдненій на сайті міністерства в середу.

Зазначається, що відвідування тимчасово окупованого Криму сицилійською делегацією "спрямоване на догоду Росії-агресору в її протиправних діях та не відповідає політиці невизнання Європейського Союзу, співзасновником якого є Італія".

Також спікер нагадала, що під час нещодавнього візиту президента України Володимира Зеленського до Рима італійські лідери вкотре на найвищому рівні підтвердили підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Міністерство закордонних справ звернуло увагу на необхідність дотримання усіма іноземними громадянами чинного порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

"Укотре наголошуємо на неминучій правовій відповідальності за його порушення. Підкреслюємо: будь-які контакти чи співпраця з російською окупаційною адміністрацією в Криму не визнаються міжнародною спільнотою і не мають юридичної сили", - зазначили в МЗС.

Раніше у ЗМІ повідомили про те, що 2 березня делегація з Італії, яка представляє деякі муніципалітети Сицилії, відвідала анексований Крим з "ознайомчим візитом".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА