Інтерфакс-Україна
13:51 31.12.2019

Пєсков: Наразі ніхто не візьметься назвати дату запуску "Північного потоку-2" через форс-мажор у зв'язку з санкціями США

2 хв читати
Пєсков: Наразі ніхто не візьметься назвати дату запуску "Північного потоку-2" через форс-мажор у зв'язку з санкціями США

Наразі неможливо дати оцінку термінів уведення газопроводу "Північний потік-2", заявив журналістам прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Раніше російська сторона та її європейські партнери неодноразово орієнтували, що проект має запрацювати від початку 2020 року.

"Не думаю, що хтось зараз візьметься називати дату. Виникли об'єктивні форс-мажорні обставини з діями третьої держави, що суперечать міжнародному праву, нормам міжнародної торгівлі та комерційних відносин", - сказав він.

"Це створює проблеми, але це не ставить під сумнів проект як такий і його завершення", - наголосив він.

Пєсков із розумінням прокоментував відмову швейцарського підрядника припинити будівництво: "Компанія (Allseas - ІФ) на тлі незаконних, на наш погляд, санкцій Сполучених Штатів Америки прийняла рішення про завершення робіт. На це рішення, безумовно, компанія має право. Це зрушить терміни введення цього проекту, але не завадить йому. Із запізненням, але проект, ми сподіваємося, буде введено в дію. Необхідні (будівельні - ІФ) потужності для цього є - про це ми теж уже говорили", - запевнив прес-секретар президента.

Він не прокоментував перспективи стягнення з Allseas неустойки за припинення робіт, сказавши, що "це комерційні питання, які не можуть бути публічними".

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп 20 грудня підписав оборонний бюджет США (NDAA) на майбутній рік, до якого законодавці внесли положення про санкції стосовно компаній, що беруть участь у "Північному потоці-2".

Санкції стосуватимуться компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу, та їхніх топ-менеджерів, які можуть втратити можливість отримати американську візу та стикнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США. Заборона на будівництво "Північного потоку-2", прописана в новому військовому бюджеті, набуває чинності негайно. Трубоукладач "Північного потоку-2" компанія Allseas уже призупинила будівництво газопроводу через цей закон і вивела судна з траси магістралі.

Один із варіантів добудови магістралі - російськими потужностями. У 2015 році "Газпром" купив багатоцільове будівельне судно, яке пізніше отримало назву "Академік Черський". Наразі судно проходить масштабну модернізацію, завершення якої заплановане на 2020 рік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА