Інтерфакс-Україна
13:28 04.12.2019

Зеленський має намір обговорювати в Парижі обмін "всіх на всіх", місцеві вибори в ОРДЛО тільки за законами України, формат і терміни повернення контролю над кордоном з РФ

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський очікує, що за підсумками зустрічі в "нормандському форматі" 9 грудня в Парижі не лише буде підписано комюніке лідерів держав, а й будуть порушені й можуть бути конкретно вирішені деякі важливі питання для врегулювання ситуації на Донбасі.

"Комюніке це обговорювали ще у вересні представники всіх сторін. Минув час, багато змінилося, тому справді, напевно, будуть ті питання, які є в комюніке, але я очікую більш розгорнутих відповідей, і не просто слів, а дій, із термінами", - сказав він у середу на брифінгу після зустрічі з прем'єром Швеції Стефеном Левеном, відповідаючи на запитання про свої очікування щодо результатів зустрічі в Парижі.

Зеленський наголосив, що хотів би досягти домовленості про великий обміні "всіх на всіх".

Президент України вважає, що "якщо всі сторони захочуть припинення війни так, як цього хочемо ми", то вдасться досягти серйозних результатів про "виведення всіх військ, незаконних озброєнь". "Це також дуже важливе питання, і я хотів би розуміти хоча б рамки цих термінів", - додав він.

Зеленський також упевнений, що на зустрічі порушуватиметься питання можливості місцевих виборів в ОРДЛО. "Для нас найголовніше, щоб це відбувалося за законодавством України, щоб там були представлені всі наші партії, не тільки наші, а й іноземні спостерігачі, й був відкритий безпечний доступ журналістам", - наголосив він.

Крім того, Зеленський має намір порушити питання про формат і терміни передання українського кордону на Донбасі під український контроль.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА