11:54 30.05.2019

Домбровський просить Парубія включити до порядку денного ВР законопроект про перенесення запуску ринку електроенергії на три місяці

3 хв читати
Домбровський просить Парубія включити до порядку денного ВР законопроект про перенесення запуску ринку електроенергії на три місяці

В. о. голови комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський звернувся до спікера Верховної Ради Андрія Парубія з проханням включити до порядку денного парламенту в четвер законопроект про перенесення запуску нового енергоринку з 1 липня на 1 жовтня 2019 року.

Як повідомив Домбровський у Facebook, у листі на ім'я Парубія він відзначив критичну важливість законопроекту для електроенергетики України та її економіки загалом. Він вважає, що закон необхідно ухвалити в цілому сьогодні.

У середу Домбровський та його колега з комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Лев Підлісецький внесли ще один законопроект про перенесення нового ринку е/е на три місяці - №10343 (попередній був зареєстрований 22 травня).

Внесений у середу законопроект передбачає надання Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), повноважень щодо встановлення граничних цін на ринку "на добу вперед" і внутрішньодобовому ринку протягом року. Це дасть можливість стримати неконтрольоване зростання цін на етапі запуску конкурентних механізмів, вважають розробники документа.

Крім цього, законопроект містить пункт, який гарантує надання "зеленого" тарифу наземним домашнім сонячним електростанціям (дСЕС) потужністю до 30 кВт.

Від попереднього документ від 29 травня відрізняється коректніше виписаним формулюванням щодо "зеленого" тарифу для наземних СЕС.

Як повідомлялося з посиланням на інформоване джерело в уряді й парламенті, в середу т.в.о. обов'язки глави Служби безпеки України Іван Баканов поінформував спікера Парубія і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про загрозу державній безпеці в результаті фактичної неготовності енергетичної галузі України до повномасштабного введення нової моделі ринку електроенергії, передбаченої законом "Про ринок електроенергії".

Інформація, якою володіє СБУ, свідчить про неготовність галузі до запуску енергоринку з 1 липня, тому своєчасний старт реформи може призвести до виникнення в галузі кризових процесів, порушення стабільного й надійного функціонування об'єднаної енергосистеми, а також заподіяння значної шкоди інтересам споживачів і держави, наголошується в документі.

Баканов попросив Парубія врахувати викладене під час голосування за законопроект про перенесення запуску ринку е/е.

Як повідомлялося, на 1 липня 2019 року в Україні заплановано запуск нового оптового ринку е/е (ОРЕ). Єдиний покупець і продавець е/е - ДП "Енергоринок" - ліквідовується. Передбачається, що енерговиробники продаватимуть свою е/е за двосторонніми договорами з великими споживачами та постачальниками.

Обсяг, який не буде законтрактовано за двосторонніми договорами, можна буде придбати на ринку "на добу вперед" і внутрішньодобовому ринку. Їхню роботу зобов'язаний забезпечити Оператор ринку, який є наразі філією "Енергоринку". У травні НКРЕКП дозволила структурі виконувати свої функції до перетворення на АТ (цього вимагає закон "Про ринок е/е").

Розрахунок плати за небаланси здійснюватиметься на балансувальному ринку, роботу якого зобов'язана забезпечити НЕК "Укренерго".

Е/е виробників з альтернативних джерел викуповуватиме Гарантований покупець, який також є на сьогодні філією "Енергоринку", що має бути перетворений на АТ. Наразі не визначено джерело компенсації різниці між "зеленим" тарифом, за яким купується е/е, і ринковою ціною е/е. НКРЕКП постановою №641 від 26 квітня затвердила порядок купівлі е/е за "зеленим" тарифом і типовий договір із виробниками. Однак процес оформлення договірних відносин поки що не розпочався.

Комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на засіданні у вівторок не зміг розглянути законопроекти про перенесення запуску нового ринку е/е на три місяці.

Народні депутати Олександр Домбровський (голова профільного комітету ВР) і Лев Підлісецький 22 травня 2019 року зареєстрували законопроект №10318 про перенесення запуску нового оптового ринку е/е на три місяці - з 1 липня на 1 жовтня поточного року. Проект пропонує внести зміни до перехідних положень закону "Про ринок е/е" і перенести дату запуску нових сегментів оптового ринку е/е на 1 жовтня.

Народні депутати Олексій Рябчин і Юрій Чижмарь 23 травня зареєстрували законопроект про перенесення запуску енергоринку на дев’ять місяців.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко передав FPV-дрони "Пегас" та ремонтну майстерню бійцям штурмового батальйону "Да Вінчі"

Порошенко везе на східний фронт чергові 2 тисячі дронів

Зеленський: Червень - це час, коли буде правильно фактично розпочати переговори про вступ України до Євросоюзу

Дуда пропонує збільшити видатки на оборону до 3% ВВП

Ми маємо надіслати меседж агресору, що об'єднані та сильні - Науседа після саміту Ініціативи трьох морів

Кулеба та Боррель обговорили кроки ЄС щодо пошуку додаткових систем "Patriot" для України

Кісіда пообіцяв Байдену продовжувати політику санкцій проти РФ

Міністр військового кабінету Ізраїлю прогнозує, що на повну ліквідацію ХАМАС потрібні роки

Віталій Кличко зустрівся з мером Кракова Яцеком Майхровським та вручив йому відзнаку "За сприяння обороні Києва"

Німеччина продовжить допомагати Україні відновлювати експорт агропродукції на міжнародні ринки - міністр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА