Інтерфакс-Україна
11:17 01.04.2019

Великий договір між Україною та РФ припинив дію

2 хв читати

 Із 1 квітня 2019 року припинив дію договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією.

Документ було підписано 31 травня 1997 року, він набув чинності після обміну ратифікаційними грамотами, який мав місце 1 квітня 1999 року.

Дія договору автоматично продовжувалася кожні десять років, а якщо якась із сторін хотіла б припинити дію документа, вона мала повідомити про це своєму партнеру за півроку до закінчення чергового десятиліття.

Документ закріплював принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємні зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.

6 грудня 2018 року народні депутати України схвалили припинення дії цього договору. Як зазначено в законі, це звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Згідно із законом, здійснивши збройну агресію проти України, РФ порушила договір про дружбу, співробітництво і партнерство.

10 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон про припинення з 1 квітня 2019 року дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ.

У березні 2019 року, тобто через півроку після заяви Києва про намір не продовжувати договір, Міністерство закордонних справ України отримало ноту від МЗС РФ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський

Україна може провести вибори одночасно з референдумом щодо мирної угоди - Зеленський

Порошенко: РФ вже стирається, Україні треба бути міцніше та відповідальніше, щоб не стертися раніше

Українська дипломатія у 2026 сфокусується на зміцненні війська, розвитку ОПК, тиску на РФ і справедливому мирі – МЗС

"Євросолідарність" ініціює зупинку конкурсу на 109 млн грн для каналів телемарафону, щоб спрямувати ці кошти на ЗСУ - заява

Раді пропонують удосконалити конституційну процедуру - законопроєкт

ЦВК: Вибори можуть відбутися тільки за умов безпеки та відповідних законодавчих змін, наразі м'яч на боці Ради

Порошенко виступив проти виборів під час воєнного стану та за створення уряду національної єдності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА