Глава МЗС Люксембургу анонсував фіндопомогу на гумпроекти в Україні в розмірі EUR 500 тис

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн анонсував надання фінансової допомоги EUR500 тис. Україні на гуманітарні проекти.
"Ми вже надали EUR 2,5 млн, тепер готується нова допомога в розмірі EUR 500 тис. Вона надається через ЮНІСЕФ і Червоний хрест. Ми зосереджуємо цю допомогу на гуманітарних питаннях, освіті, захисті дітей, житлі та забезпеченні для тих, хто опинився в скрутних соціальних обставинах", - сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві.
Дипломат запевнив, що Люксембург, як і весь Євросоюз, підтримує українську територіальну цілісність, незалежність і суверенітет.
Ж.Ассельборн також закликав Росію використовувати свій вплив на бойовиків окупованого Донбасу для того, щоб там дотримувалися права людини.
Розповідаючи про питання Криму, глава МЗС Люксембургу заявив, що анексію півострова ніколи не визнає міжнародне співтовариство.
Міністр закликав звільнити заручників, політв'язнів і військовополонених українців, а також пустити правозахисників на територію анексованого Криму.
"Незаконна анексія Криму залишається прямою загрозою міжнародній безпеці, а доповіді про постійну мілітаризацію півострова звертають увагу на зростання напруження в регіоні", - зазначив міністр.
Ж.Ассельборн також наголосив на важливості збереження курсу реформ, незважаючи на наближення виборів в Україні.